Salvádor postaví zvieraciu nemocnicu s financiami investovanými do bitcoinov

od Martin Tkáč

Salvádorský prezident Nayib Bukele predstavil plány na investovanie časti zisku vo výške 4 milióny dolárov, ktorý krajina získala zo svojho podielu na bitcoine. Jeho zámerom je investovať do výstavby novej veterinárnej nemocnice v miestnom hlavnom meste San Salvador.

Salvador využije svoje bitcoinové zisky na výstavbu obrovskej nemocnice pre zvieratá

Podpora zvierat

10. októbra Bukele prostredníctvom svojho účtu na Twitteri odhalil, že štátna bitcoinová dôvera v Salvador teraz priniesla zisky z prijatia bitcoinov v ich krajine 4 milióny dolárov.

Naše hlavné rozhodnutia sa môžu líšiť od ostatných:

NEMOCNICA VETERINÁRIA OSN pre všetky naše chlpaté. Vrátane:

12 základných kancelárií
4 pohotovostné kliniky
4 operačné sály
Rehabilitačná oblasť
Izolácie
Hospitalizácia
Rekuperácia

Sledujte…

Prezident krajiny oznámil, že časť finančných prostriedkov bude pridelená na výstavbu veterinárnej nemocnice. Súčasťou nemocnice budú štyri operačné sály, štyri pohotovostné kliniky, 19 kancelárií a rehabilitačná zóna.

Bukele hovorí, že zariadenie bude schopné vykonať až 64 operácií denne, reagovať na 128 núdzových situácií a bude môcť prijať až takmer 400 všeobecných návštev. Okrem vyššie uvedených čísel sprístupnil vo svojom vstupe počítačom generovaný model nemocnice ako vizualizáciu nového zdravotného strediska.

Najnovšie informácie sa na Twitteri stretli so zmiešanými reakciami. Mnoho Salvadorčanov navrhlo využiť zisky z kryptomien inak na rozvoj štátu.

Podľa hrubého prekladu používateľka Twitteru Norma De Serrano navrhla, že by bolo lepšie, keby boli peniaze investované do zlepšenia existujúcich zdravotníckych zariadení v celej krajine. Zdôraznila, že mnohé nemocnice a zdravotnícke jednotky „treba zlepšiť“.

Spor zostáva

Odkedy Bukele oznámil, že jeho krajina prijme bitcoin ako oficiálne platidlo, reakcie sveta na to sú hlboko rozdelené.

Mnoho kľúčových ľudí, ako napríklad spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum, Vitalik Buterin a inštitúcie ako Svetová banka a Medzinárodný menový fond, bolo kritických voči spôsobu, akým bol bitcoin oficiálne implementovaný do finančných štruktúr krajiny.

Prezident je obvinený okrem iného zo skutočnosti, že bitcoin je forma vyrovnania zhora nadol uložená podnikateľom a inštitúciám v Salvadore, čo je v rozpore s myšlienkou slobody v prostredí kryptomien a že spôsob, akým bol v krajine legálne zavedený, nie je v súlade sústavou.

Existuje však aj dosť priaznivcov bitcoinu, ktorí tvrdia, že prezident je vizionár a tomuto kroku tlieskajú, pričom predpokladajú, že v konečnom dôsledku jeho činy budú mať kľúčový vplyv na rozvoj BTC.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár