Salvádor postaví 20 nových škôl vďaka svojej investícii do BTC

od Martin Tkáč

Prezident Salvadoru Nayib Bukele oznámil, že jeho krajina postaví až 20 nových škôl. Odkiaľ vezme štát financie na takýto podnik? Z príjmov generovaných investovaním do BTC.

Salvádor stavia školy

Informáciu už potvrdil aj tlačový hovorca prezidenta. Ako bolo zvykom miestnych úradov, urobil to pomocou účtu na Twitteri.

Vieme, že prostriedky na investíciu pochádzajú od Salvadoran Trust for Adoption of Bitcoin surplus, bitcoinového fondu vytvoreného vládou Bukele.

Oznámenie prišlo krátko po tom, čo prezident vykonal symbolický akt „prvej lopaty“ na stavenisku verejnej veterinárnej nemocnice v Salvádore. Táto iniciatíva bola zrealizovaná aj vďaka vládnym investíciám do kryptomien.

Počas podujatia prezident Bukele uviedol, že veterinárna nemocnica „nám umožní 384 konzultácií denne, 128 pohotovostných služieb každý deň, 64 denných operácií mačiek a psov, 128 rehabilitačných procedúr a 32 röntgenových snímok.“ Vo veterinárnej nemocnici sa očakáva aj zamestnanie 300 veterinárov, špecialistov a ďalších takýchto pracovníkov.

El diseño cambió un poquito 😉 @ chivopets @chivowallet # Bitcoin🐶🐱🇸🇻

Bukele, samozrejme opäť spomenul, že veterinárna nemocnica a plánovaná výstavba školy boli možné, pretože ignoroval politickú opozíciu voči jeho odvážnej stratégii adopcie bitcoinov.

Vieme tiež, že výstavba 20 nových škôl je doplnkom k vládnemu projektu výstavby 400 zariadení v rámci programu

„Moja nová škola“.

El Salvador vie, kedy kúpiť bitcoiny!

Je to len týždeň po tom, čo bitcoin dosiahol rekordnú výšku takmer 67 000 dolárov. Prezident Bukele 28. októbra prostredníctvom Twitteru potvrdil, že jeho krajina opäť nakúpila bitcoin, pričom využila krátkodobé poklesy kryptomeny.

Nedávny nákup približne 400 bitcoinov Salvádorom znamená, že krajina má v čase písania tohto článku už 1 120 bitcoinov v hodnote viac ako 70 miliónov dolárov. Stojí za to dodať, že vláda Bukeleho sa zapisuje do histórie, ako prvá vláda na svete, ktorá tak odvážne investuje do kryptomien.

Fanúšikovia BTC sa už nevedia dočkať, aká krajina bude ďalšia v tak odvážnom prijatí bitcoinu. Je možné, že po Salvádore budú nasledovať ďalšie krajiny tretieho sveta a krajiny s rozvojovými ekonomikami.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár