Salvador chce ťažiť BTC so sopkami

od Martin Tkáč

Salvadorský prezident Nayib Bukele zverejnil video o tom, čo by sa mohlo stať prvou verejnou bitcoinovou baňou v krajine. Myšlienka je založená na … sopkách.

Kopanie BTC a sopiek

Salvadorský prezident Nayib Bukele na twitteri napísal: „Prvé kroky.“ Pridal hashtag #Bitcoin a video objektu, ktorý vyrába elektrinu z tepla sopiek. V klipe potom vidíme kontajner s logom salvadorskej vlády. Potom príde na rad montér bitcoinových baníkov. Prezentácia sa končí panoramatickým výhľadom na elektráreň.

Prvé kroky …

🇸🇻 # Bitcoin🇸🇻 pic.twitter.com/duhHvmEnym

Tweet je jedným z najobľúbenejších postov prezidenta. Zdá sa, že túto myšlienku chvália lídri trhu s kryptomenami, ako sú Dan Held z Kraken, Jay Hao z OKEx, syn Petra Schiffa, Spencer Schiff a používateľ Hodlnaut.

El Salvador násilne berie BTC

O Bukeleovi sa často hovorí ako o tisícročnom prezidentovi. Je zvyknutý tweetovať a je veľmi aktívny na sociálnych sieťach. Napríklad už prepustil cez Twitter napríklad nepopulárnych úradníkov. Jeho štýl riadenia je medzi občanmi tejto krajiny veľmi obľúbený, a preto je v tejto krajine veľmi obľúbený. Bukele navyše vybudoval protisystémovú stranu, ktorá vo voľbách porazila politické sily, ktoré predtým vládli Salvadoru.

Teraz bola prezidentova popularita testovaná. Dôvodom je kontroverzný zákon o bitcoine, vďaka ktorému sa kryptomena stala v Salvadore teraz zákonným platidlom. Okrem iného protestujte proti novým predpisom ľavicoví politici, ktorí sú toho názoru, že zákon nie je v súlade s ústavou.

Napriek kritike Bukele pokračuje vo svojej politike v oblasti probitcoinov. Dôvod? Niektorí naznačujú, že chce v Salvádore vytvoriť veľkú „práčovňu peňazí“, ktorej centrom majú byť bitcoiny. Údajne to naznačujú prezidentove tajné rozhovory s predstaviteľmi mafie pôsobiacej v jeho krajine.

V každom prípade, najnovšie video ukazuje, že prezident Salvadoru vzal svoju víziu bitcoinu veľmi vážne a plánuje svoj projekt rozvinúť, a to aj napriek odporu niektorých občanov a politikov.

Stojí za to dodať, že vláda bitcoiny pravidelne nakupuje. Robí to pri príležitosti nedávnych poklesov na burzách. Aktuálne má už zhruba 700 BTC.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár