salvador a nemocnica

Salvádor cez víkend otvorí bitcoinovú veterinárnu nemocnicu

Administratíva Nayiba Bukele oznámila, že v sobotu (26.2.) otvoria veterinárnu nemocnicu postavenú zo ziskov bitcoinov. Prezident tiež prezradil, že každé ošetrenie bude stáť 0,25 $ v BTC.

od Martin

Nielen sny

Okrem toho, že sa stala prvou krajinou, ktorá prijala bitcoin ako zákonné platidlo, kúpila aj podkladovú kryptomenu na makro úrovni. V októbri 2021 vláda odhalila, že návratnosť investícií (vtedy 4 milióny dolárov) využije na vybudovanie masívnej veterinárnej nemocnice v San Salvadore.

Len štyri mesiace po oznámení zariadenie otvorí svoje brány. Presný dátum je 24. februára. Nemocnica s názvom Chivo Pets bude fungovať 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Bola vybavená okrem iného v operačnými, rehabilitačnými, hospitalizačnými a karanténnymi miestnostiami.

Stojí za zmienku, že nemocnica prevzala svoj názov podľa Chivovej peňaženky. Ide o mobilnú aplikáciu, ktorá umožňuje ľuďom a spoločnostiam zo Salvádoru vykonávať transakcie s kryptomenami.

Nayib Bukele uviedol, že každá procedúra v nemocnici by stála 0,25 USD v BTC a zákazníci mohli platiť pomocou akéhokoľvek protokolu.

Chcete si pozrieť video o #Bitcoine a domácich miláčikoch? @Chivopets je vôbec prvá nemocnica pre zvieratá plne financovaná #Bitcoinmi.

Každé ošetrenie bude stáť len 0,25 $, zaplatené v #BTC, s akoukoľvek peňaženkou.

tweet

Sektor cestovného ruchu v Salvádore

Podľa ministerky turizmu Moreny Valdezovej malo rozhodnutie Salvadoru vyhlásiť bitcoinovú oficiálnu súťaž na bitcoiny pozitívny vplyv na miestny turistický sektor. Odvtedy sa zvýšil o viac ako 30 %.

Politik dodal, že sa zmenil aj tok turistov. Pred prijatím zákona bola väčšina ľudí prichádzajúcich do Salvadoru z Guatemaly, Hondurasu alebo Nikaraguy. Dnes je 60 % turistov obyvateľmi USA.

Turisti navyše začali počas pobytu v krajine míňať viac peňazí. Úradníci očakávali zisk 800 000 dolárov, ale skutočné číslo bolo viac ako 1,4 milióna dolárov.

zdroj: beincrypto.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár