Ruský poslanec navrhol formu zdanenia ťažby kryptomien

Ruský poslanec navrhol formu zdanenia ťažby kryptomien

Zatiaľ čo ťažba digitálnych mien v Rusku musí byť ešte regulovaná, úrady sú naklonené klasifikovať takéto aktivity ako ekonomickú činnosť, čo vláde umožní zdaniť zisky z ťažby.

0 komentárov
Súkromné ​​osoby ťažiace kryptomeny môžu očakávať vyššie daňové zaťaženie ako firmy, upozornil vysokopostavený poslanec ruského parlamentu Vladimir Gutenev.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Zisky z ťažby kryptomien v Rusku ako tie z akciového trhu

Daň z príjmu fyzických osôb pre jednotlivých ťažiarov kryptomien, ktorí odvádzajú svoje zisky do tradičného finančného systému, nemôže byť nižšia ako 15%  povedal nedávno predseda priemyselného výboru v Štátnej dume Vladimir Gutenev. Dodal, že minimálna sadzba dane pre firmy alebo živnostníkov, ktorí v rámci svojich podnikateľských aktivít vydávajú digitálne meny, by mala byť aspoň 6 %.

Gutenev, citovaný spravodajským portálom Finmarket, na tlačovej konferencii vysvetlil, že ak sa má s kryptomenami v Ruskej federácii zaobchádzať ako s cennými papiermi, pri premene vyťažených mincí na ruble alebo iné fiat meny je potrebné zaplatiť štátu daň z príjmu.

Poslanec poukázal na ceny, ktoré môžu udeliť fyzické aj právnické osoby. Tie sa udeľujú výmenou za spracovanie transakcií v blockchaine a sú spojené s vydávaním kryptomien. Mineri sa potom môžu rozhodnúť previesť digitálne mince na fiat menu.

Kryptomeny v Rusku

Právny štatút trhu s ťažbou kryptomien ešte nebol v Rusku regulovaný. V súčasnosti prebieha diskusia medzi vládnymi inštitúciami o definovaní regulačného prístupu Dumy k tejto téme.

Centrálna banka Ruska navrhla úplný zákaz operácií, ako je vydávanie, obchodovanie a ťažba súkromných digitálnych mien, ktoré nazýva „náhradné peniaze“. Ministerstvo financií, ďalšie rezorty a regulátori sa domnievajú, že trh s kryptomenami treba regulovať, nie zakazovať.

Spolková vláda, ktorá je na strane ministerstva financií, dokonca pripravila predbežný regulačný plán pre rezort. Prezident Vladimir Putin zase nedávno zdôraznil konkurenčnú výhodu Ruska na ťažobnom trhu.

Úloha Ruska v ťažbe kryptomien vzrástla odvtedy, čo Čína v máji minulého roka začala proti tomuto odvetviu zasahovať. Štúdia Cambridgeského centra pre alternatívne financie umiestnila Rusko na tretie miesto po Spojených štátoch a Kazachstane, pokiaľ ide o výrobné kapacity.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár