Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Kurz bitcoinu je pod 35 000 USD

V skorých ranných hodinách Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Ako na to zareagoval kurz bitcoinu? Ako sa správajú ostatné trhy vrátane zlata?

od Martin Tkáč

Vojna na Ukrajine

Situácia na Ukrajine je momentálne neistá. Teraz už len vieme, že v jednotlivých mestách tejto krajiny prebieha raketová paľba. Ruské jednotky stále neprekročili hranice nášho východného suseda (informácie o vylodení v Odese už boli odmietnuté).

Ako dnes odborníci zdôrazňujú, v súčasnosti sú však otvorené všetky scenáre toho, čo sa bude diať v najbližších dňoch.

Putin sa bude ponáhľať, pretože očakáva, že svet v blízkej budúcnosti podnikne rozhodné kroky. Preto chce v tomto čase, ktorý má k dispozícii, urobiť čo najviac, to znamená rozbiť ukrajinskú armádu a podrobiť i územie – povedal generál Waldemar Skrzypczak v TOK FM.

Podľa všetkého majú ruské jednotky vtrhnúť na Ukrajinu zo severu, čo by naznačovalo pokus vstúpiť do Kyjeva a pravdepodobne zvrhnúť súčasné prozápadné úrady v krajine.

Bitcoin v dôsledku vojny prudko klesá

Ako na informácie o vojne reagoval kurz bitcoinu? Dnes za 1 BTC zaplatíte menej ako 35 000 $. To je o 21 % menej ako pred 7 dňami a o 9 % menej ako včera.

Stráca aj ethereum. ETH sa momentálne obchoduje za 2 302 USD. To znamená pokles o 24% na týždennej báze a 13% na 24-hodinovej báze.V súčasnosti môže situácia ešte skončiť dvojitým dnom, aj keď veľa bude závisieť od vývoja vo východnej Európe.

Nedá sa vylúčiť, že Rusko môže podniknúť kybernetické útoky aj na iné krajiny v regióne. To by predstavovalo hrozbu okrem iného aj pre banky.

Zatiaľ kryptomeny reagujú na všetko, čo sa deje, ako cenné papiere. Zlato sa zase stáva drahším a stojí 1 944 dolárov za uncu. Striebro prelomilo hranicu 25 USD.

zdroj: beincrypto.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár