Odborníci sa domnievajú, že kryptomeny nepomôžu Rusku obísť sankcie

Rusko akceptuje kryptomeny pre medzinárodný obchod

od Martin

Newsletter news

Rusko akceptuje kryptomeny

Námestník ministra financií Alexej Moiseev uviedol, že pripravovaný návrh zákona obsahuje ustanovenia o tom, „ako získať kryptomenu, čo sa s ňou dá robiť“ a ako ju používať pri cezhraničných zúčtovaniach. Dozvedeli sme sa tiež, že Ruská banka a ministerstvo financií krajiny dosiahli dohodu umožňujúcu cezhraničné zúčtovanie v kryptomenách.

Podľa štvrtkovej správy ruskej agentúry „Kommersant“ námestník ruského ministra financií Moisejev uviedol, že jeho ministerstvo súhlasilo s nariadeniami centrálnej banky, ktoré umožnia občanom posielať cezhraničné platby pomocou kryptomien. Navrhovaná zmena politiky vraj umožní ruským občanom prístup k digitálnym peňaženkám.

Zákon vo všeobecnosti popisuje, ako získať kryptomenu, čo sa s ňou dá robiť a ako ju možno použiť pri cezhraničnom zúčtovaní,

– povedal Mojsejev.

Ruské tlačové agentúry tiež uvádzajú, že centrálna banka dlho diskutovala o otázke cezhraničných platieb s vládnymi predstaviteľmi. Ruská banka sa údajne postavila proti legálnej prevádzke kryptoburz a akceptovaniu takýchto aktív ako zákonného platidla.

5. septembra Mojsejev povedal:

Teraz, keď si ľudia otvárajú kryptomenové peňaženky mimo Ruskej federácie, je nevyhnutné, aby tak urobili v Rusku so subjektmi regulovanými centrálnou bankou, ktoré sú viazané proti praniu špinavých peňazí a požiadavkami Poznaj svojho zákazníka.

Cezhranicne platby bitcoin

Rusko prešlo dlhú cestu

Rusko malo rôzne vzťahy s trhom s kryptomenami. V roku 2020 krajina prijala zákony zakazujúce používanie kryptomien vrátane bitcoinu (BTC) pri platbách. Prezident Vladimir Putin podpísal zmluvu v júli tohto roku. zákon, ktorý zakazuje vyplácanie digitálnych finančných aktív v rámci krajiny. V máji však minister obchodu Denis Manturov naznačil, že Rusko „skôr či neskôr“ legalizuje platby kryptomenami.

Od februárovej ruskej invázie na Ukrajinu sa vláda, podniky a niektorí jednotlivci v krajine stali terčom komplexných ekonomických sankcií. Americké ministerstvo financií pridalo 15. septembra na sankčný zoznam 22 ľudí a dva ruské subjekty, ktoré tvrdili, že na Ukrajine sledujú ciele vlády.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár