Rusko a medzinarodne platby

Ruské úrady uvažujú o zavedení limitov pre ľudí, ktorí chcú nakupovať kryptomeny

Ruské ministerstvo financií sa domnieva, že domáci investori by mali mať ročný limit na transakcie s kryptomenami.

od Martin

Limit pre Rusov, ktorí chcú nakupovať kryptomeny

Ruské ministerstvo financií údajne predložilo návrh zákona o regulácii digitálnych aktív. Inštitúcia vyzvala vládu, aby posilnila pravidlá ochrany spotrebiteľa a stanovila ročný strop investícií do kryptomien.

Je však potrebné dodať, že najvyššie orgány v Rusku ešte zďaleka neprijali jednomyseľné rozhodnutie o regulácii trhu s kryptomenami. Ruská banka presadila úplný zákaz všetkých podnikov súvisiacich s digitálnymi aktívami. Ministerstvo financií zasa požaduje vhodné predpisy.

Fanúšikovia BTC v Rusku môžu podľa všetkého čiastočne dobre spávať. Kryptomeny nebudú v ich krajine zakázané.

Zároveň ale bude ich používanie ako spôsob platby stále zakázané. Digitálne aktíva sa budú považovať za investičné nástroje.

Ministerstvo financií je tiež ochotné zaviesť na trhu ďalšie bezpečnostné pravidlá. Ak návrh ministerstva prejde, každá transakcia s kryptomenou zlepší identifikáciu zákazníka.

Okrem toho zákonodarcovia zastávajú názor, že zahraničné burzy digitálnych aktív by mali získať licenciu na činnosť v Rusku. Takéto obchodné systémy by mali medzi svojich klientov zaviesť aj testy finančnej gramotnosti a tým určiť, koľko ľudí môže investovať do kryptomien.

Úspešní používatelia si budú môcť v priebehu roka kúpiť digitálne aktíva až do 600 000 rubľov (7 806 USD). Tí, ktorí v testoch neuspejú, budú mať limit iba 50 000 rubľov (650 dolárov) ročne.

Banky v Rusku a kryptomeny

Začiatkom tohto mesiaca ruský minister financií Anton Siluanov tiež navrhol, že miestne banky by mali byť schopné poskytovať služby v oblasti kryptomien. Navrhol tiež, že investovanie do takýchto aktív by sa malo považovať za investovanie do drahých kovov.

Mnohí odborníci tvrdia, že bitcoin a zlato majú podobné vlastnosti. Obidve sú alternatívne investičné aktíva, ktoré si investori často volia na diverzifikáciu svojich portfólií.

Žltý kov bol po stáročia tradičným cenným pokladom kvôli vlastnostiam, ako je jeho vzácnosť. Ako viete, ponuka bitcoinov je tiež obmedzená. Pôvodná kryptomena má maximálny emisný limit 21 miliónov coinov, čo z nej môže potenciálne urobiť atraktívne aktívum počas finančných kríz.

zdroj: cointelegraph.com,pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár