Ruské dátové centrum chce žalovať americké úrady za uvalené sankcie

od Simona

BitRiver, najväčší ruský poskytovateľ služieb dátových centier, zvažuje podanie žaloby na ministerstvo financií USA za minulomesačný zoznam sankcií. Spoločnosť navyše obvinila USA z porušovania pravidiel WTO podporovaním nekalej súťaže a lobovaním za americký ťažobný priemysel.

BitRiver označil obvinenia USA za nepodložené a nepravdivé

BitRiver v tlačovej správe argumentoval, že ide o 100% súkromnú spoločnosť bez väzieb na ruskú vládu. Spoločnosť tak tvrdila, že nepomáha miestnemu režimu obchádzať sankcie a že neprávom uložená sankcia spôsobila „priame poškodenie jej dobrého mena“.

20. apríla ministerstvo financií oznámilo sankcie voči spoločnosti BitRiver a zakázalo jej obchodovať s občanmi USA. Ministerstvo uviedlo, že Rusko má významnú „komparatívnu výhodu“ v ťažbe kryptomien. Vyjadril tiež obavy, že jednotlivci alebo spoločnosti by mohli využívať kryptomeny, aby sa vyhli sankciám.

BitRiver proti tomuto argumentu vo svojom vyhlásení uviedol, že pri dodržiavaní zákonov svojich prevádzkových jurisdikcií vždy dodržiaval zásady podnikového riadenia. Spoločnosť bola obzvlášť hrdá na svoj prísny súlad s predpismi AML / KYC a chválila sa, že jej história operácií v Rusku a iných jurisdikciách nespôsobila žiadne problémy zo strany regulátorov.

BitRiver pripísal sankcie ministerstva financií túžbe „chrániť miestne podniky“. Ruský ťažobný gigant označil postup amerických úradov za „nezodpovedný“ s odôvodnením, že takéto správanie nemožno ospravedlniť ani právnym rámcom, ani náležitou argumentáciou.

Napriek uloženej sankcii, ktorá by mohla poškodiť spoločnosť, BitRiver zabezpečil, že jej zariadenie stále funguje normálne a komunikuje so zahraničnými zákazníkmi:

„V súčasnosti všetky podniky BitRiver, výrobné zariadenia a kancelárie v Rusku fungujú ako zvyčajne. Spoločnosť pokračuje v poskytovaní služieb medzinárodným klientom, ktorí potvrdili ďalšiu spoluprácu a ktorých je väčšina.“

MFW varuje pred obchádzaním sankcií pomocou kryptomien

Deň predtým, ako americké úrady uvalili sankcie na BitRiver, MFW varoval, že Rusko by mohlo využiť výhody kryptomien a výrazne zvýšiť svoj ťažobný priemysel, aby sa vyhlo akýmkoľvek ekonomickým následkom. Globálna autorita tiež poznamenala, že „ťažba energeticky náročných blockchainov, ako je bitcoin, môže krajinám umožniť speňažiť svoje energetické zdroje, z ktorých niektoré nemožno exportovať kvôli sankciám“.

Kryptomenový priemysel však považuje používanie digitálnych aktív na obchádzanie sankcií za mýtus. Generálny riaditeľ Binance v rozhovore minulý mesiac povedal, že „nikto chytrý“ by si na tento účel nevybral kryptomenu. Je „príliš sledovateľný“ a vlády sa zlepšujú v sledovaní týchto typov transakcií.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár