rusko a kryptomeny

Rusi majú celkovo 130 miliárd USD v kryptomenách, hovorí premiér

0 komentárov

Ruský premiér oznámil, že ruské držby v kryptomenách majú hodnotu miliárd dolárov. Napriek tomu vláda zatiaľ neprijala príslušné nariadenia pre toto odvetvie.

Rusi vlastnia kryptomeny v hodnote 130 miliárd dolárov

Rusi spoločne vlastnia viac ako 10 biliónov rubľov (130 miliárd dolárov) v kryptomenách. Vyplýva to zo slov ruského premiéra Michaila Mišustina počas štvrtkovej prezentácie výročnej správy ruskej vlády. Premiér zdroj tohto čísla neuviedol s tým, že vychádza z „iných odhadov“.

„Sme si vedomí toho, že viac ako 10 miliónov mladých ľudí si doteraz otvorilo kryptomenové peňaženky, do ktorých previedli značné sumy peňazí presahujúce 10 biliónov rubľov“.

Ak je to pravda, Mišustinov nedávny odhad držby kryptomien v Rusku je dosť blízko k hodnote ruských zlatých rezerv. Podľa najnovších správ bola na konci marca 2022 ich hodnota 140 miliárd dolárov. Podľa prepočtov Bieleho domu tvoria asi 20 % celkových rezerv centrálnej banky krajiny.

Centrálna banka odhaduje opak

Minulý rok Banka Ruska oznámila, že plánuje odhadnúť veľkosť držby miestnych kryptomien. Podľa jej predpovedí mali hodnotu iba 5 miliárd dolárov. Na druhej strane, začiatkom tohto roka niektoré zdroje uviedli, že kryptomeny v držbe Rusov majú hodnotu 214 miliárd dolárov.

Napriek tomu, že Rusi stále viac investujú do kryptomien, ruská vláda bola dosť pomalá v prijímaní jasných pravidiel na reguláciu tohto trhu. Rôzne vládne štruktúry majú problémy dosiahnuť dohodu. V piatok ruské ministerstvo financií predložilo vláde ďalšiu verziu ruského návrhu zákona o kryptomenách. Obsahuje úpravy, ktoré zohľadňujú pripomienky iných ministerstiev a regulátorov.

Ako už bolo uvedené, Ruská centrálna banka je jedným z najväčších lokálnych skeptikov v oblasti kryptomien. Jej guvernérka, Elvira Nabiullina, začiatkom tohto roka vyzvala štát, aby zaviedol úplný zákaz.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár