RSI bitcoinu je najnižšie od májového krachu

RSI bitcoinu je najnižšie od májového krachu

Posledné týždne na celom trhu s kryptomenami boli prinajmenšom dosť ťažké. Len za posledných sedem dní celková kapitalizácia klesla o viac ako 300 miliárd dolárov. Bitcoin spolu s väčšinou ostatných kryptomien stratil niekoľko desiatok percent svojej hodnoty. Niektoré technické ukazovatele však naznačujú, že sa pomaly blížime ku dnu.

0 komentárov

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

V čase písania tohto článku stratil bitcoin za posledných sedem dní 11 % a obchoduje sa za približne 42 000 USD. Výrazné poklesy zažíva aj zvyšok trhu. Ethereum klesá o 17,5 %, BNB o 16,6 %, Solana o 19 % .

Jeden populárny ukazovateľ – index relatívnej sily (RSI), však môže naznačovať, že sa blížime k minimu. RSI je metrika, ktorá meria rýchlosť a zmeny pohybu cien. Jeho hodnota sa môže pohybovať od 0 do 100.

Tradične, keď je RSI nad 70, aktíva sa považujú za „nadmieru vykúpené“ a keď pod 30, za „nadmieru vypredané“.

9. januára RSI dosiahol najnižšiu úroveň od májoveho poklesu. Predtým bol ukazovateľ taký nízky v marci 2020, počas „krvavého štvrtku“.

Majk Spirit NFT

Je už dno dosiahnuté?

Pri dvoch samostatných príležitostiach v nie príliš vzdialenej minulosti, keď RSI bitcoinu kleslo tam, kde je dnes, zaznamenalo lokálne dno a cena v nasledujúcich mesiacoch výrazne vzrástla.

Ďalším možným negatívnym indikátorom by mohol byť Fear and Greed Index – indikátor aktuálneho sentimentu na trhu na základe rôznych kritérií, ako je volatilita, dynamika trhu, sociálne siete, prieskumy verejnej mienky, dominancia, trendy atď.

V čase písania tohto článku index naznačuje, že trh je v „extrémnom strachu“.

Latest Crypto Fear & Greed Index

Nie je to prvýkrát, čo bitcoin stratil významnú časť svojej hodnoty v priebehu niekoľkých dní. Zatiaľ sa mu však vždy podarilo hodnotu navýšiť. To znamená, že súčasné poklesy nemusia byť zlou správou pre dlhodobých investorov. Majú možnosť nahromadiť viac mincí za akciové ceny.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár