Rozsah kryptomenových zločinov v Hongkongu dynamicky rastie

Rozsah kryptomenových zločinov v Hongkongu dynamicky rastie

Podvody s kryptomenami boli údajne jedny z najbežnejších kybernetických zločinov v Hongkongu v prvej polovici roku 2022.

0 komentárov

NEWSLETTER okrypte.sk

Hongkong a podvody s kryptomenami

Znepokojivý počet takýchto podvodov možno vysvetliť rastúcim záujmom o BTC medzi obyvateľmi Hongkongu. Nedávna štúdia klasifikovala tento región ako najpripravenejší na ďalšie prijatie kryptomien na celom svete.

Podľa denníka South China Morning Post v Hongkongu sa od začiatku januára do konca júna tohto roka odohralo 10 613 kybernetických útokov. Až 798 ohľadom kryptomien. V porovnaní s rovnakým obdobím roku 2021 je to nárast o 105 %.

Páchatelia ukradli 387,9 milióna HK (približne 50 miliónov dolárov) od spoločností zaoberajúcich sa digitálnymi aktívami a jednotlivcov, ktorí žijú v Hongkongu, čo je výrazný nárast oproti 21 miliónom dolárov ukradnutým v prvej polovici roku 2021.

Jednou z takýchto obetí bola aj 30-ročná Fan, ktorá v regióne prevádzkuje zmenáreň. Pred pár mesiacmi dostala na WhatsApp správu od anonyma, ktorý sa predstavil ako šéf burzy s kryptomenami.

„Prvé štyri výmeny prebehli bez problémov. Poškodená dostala 2,7 milióna HKD vrátane platby za zmenárenskú službu, ktorú poskytla podvodníkovi. V tomto momente si podvodník získal dôveru obete,“ uviedli v rozhovore pre médiá predstavitelia orgánov činných v trestnom konaní.

Čoskoro však páchateľ poradil obeti, aby svoje zisky previedla do určitej kryptomenovej peňaženky. Netreba dodávať, že takto stratila prístup k svojmu majetku a podvodník s ňou prestal komunikovať.

hongkong kryptomeny

Hongkong je pripravený na ďalšiu adopciu

Rýchly nárast rozsahu podvodov s kryptomenami v Hongkongu môže byť poháňaný rastúcim dopytom po digitálnych aktívach, ako nedávno ukázali niektoré výskumy. Prieskum z minulého mesiaca zistil, že špeciálna administratívna oblasť Číny je miestom, ktoré je najviac pripravené na kryptomeny na svete.

Prvé miesto v rebríčku bolo výsledkom kombinácie mnohých faktorov vrátane ústretového postoja vlády k odvetviu, počtu bitomatov a záujmu o sektor na obyvateľa. Ďalšie miesta patrili USA a Švajčiarsku. Medzi ďalšie krajiny v rebríčku patria Gruzínsko, Spojené arabské emiráty, Rumunsko, Chorvátsko a Česká republika.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár