Rozsah adopcie kryptomien vo Veľkej Británii rastie

od Martin Tkáč

Adopcia kryptomien v Spojenom kráľovstve neustále rastie a až 33 % spotrebiteľov v tejto krajine už investovalo do digitálnych aktív.

Britskí investori majú radi kryptomeny

Vyššie uvedený jav skúmala spoločnosť Qualtrics ako súčasť svojej analýzy. Správa je výsledkom objednávky na burzu kryptomien Coinbase realizovanej dvakrát ročne.

Podľa prieskumu si až 61 % Britov, ktorí vlastnia kryptomeny, chce kúpiť ďalšie digitálne aktíva tohto typu a deklaruje, že to urobí do roka. V roku 2021 to bolo 54  %.

Približne dve tretiny opýtaných chcú zvýšiť svoj podiel na trhu s kryptomenami, zatiaľ čo len 23 % sa snaží diverzifikovať svoje bohatstvo a nakupovať nové aktíva.

Údaje sa „zdajú neuveriteľne vysoké,“ hovorí Danny Scott, generálny riaditeľ spoločnosti CoinCorner, najväčšej burzy bitcoinov v Spojenom kráľovstve.

„Teraz vidíme na maloobchodnom trhu pokojné obdobie,“ povedal Scott a dodal, že „keď sa cena stabilizuje, je záujem aj začínajúcich investorov.“

Zároveň však navrhol nepreháňať nadšenie z poslednej ankety.

Riskoval by som predpoklad, že rozsah štúdie bol malý – povedal a dodal, že adopcia v Spojenom kráľovstve nie je taká významná, ako sa uvádza v správe.

veľká Británia

Veľká Británia a ďalšie krajiny

V Európe je Spojené kráľovstvo na druhom mieste po Holandsku (47 %) v tom, koľko percent spotrebiteľov vlastní kryptomeny. Nasledujú: Španielsko (26 %), Taliansko (25 %), Nemecko (24 %) a Francúzsko (24 %).

Bitcoin (BTC) a ethereum (ETH) sú naďalej najobľúbenejšie kryptomeny. DOGE je tretí a binance coin štvrtý.

Podľa nemeckej spoločnosti Statista, ktorá sa špecializuje na trhové a spotrebiteľské údaje, je percento spotrebiteľov, ktorí si kúpili kryptomeny v Spojenom kráľovstve, oveľa nižšie, okolo 7 %. Predchádzajúce správy Cointelegraph uvádzali, že je to okolo 10 %.

Kryptomeny sú zaujímavé nielen pre maloobchodný trh Spojeného kráľovstva. Ministerstvo financií jej veličenstva oznámilo svoj zámer vytvoriť vlastný NFT.

Spojené kráľovstvo chce byť tiež „najlepším miestom“ na otvorenie spoločností zaoberajúcich sa kryptomenami. Britská vláda v apríli zverejnila podrobnosti o niekoľkých iniciatívach, ktoré majú pomôcť uviesť túto myšlienku do života. Je známe, že medzi ne patria okrem iného regulácia stablecoino.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár