Rozmach na trhu shiba inu nebol spôsobený tweetom od Elona Muska

od Martin Tkáč

Samozvaný „DOGE killer“, čiže shiba inu (SHIB), išiel hore takmer o 400%. A to v priebehu niekoľkých dní. Čo prispelo k takému dynamickému rastu? Nie nevyhnutne tweet Elona Muska, ako niektorí hovoria. Údaje z blockchainu ukazujú, že zdanlivo iracionálne zdražovanie mohlo byť vyvolané krokmi veľkých investorov, ktorí vlastnia veľké množstvo SHIB. Dnes stojí kryptomena 0,00002203 dolára.

Veľryby SHIB

Údaje, ktoré má k dispozícii Santiment, analytická spoločnosť na trhu blockchainu, ukazujú, že počet transakcií SHIB v hodnote viac ako 1 milión dolárov sa dramaticky zvýšil so zvýšením ceny kryptomeny. Napríklad nákup viac ako 6 biliónov SHIB bol zaznamenaný 30. septembra, len niekoľko dní pred nárastom cien.

Stojí za zmienku, že zvýšené nákupy SHIB nasledovali aj po tom, ako indická organizácia Crypto Covid Relief 23. septembra oznámila, že prevádza 50 biliónov tokenov SHIB darovaných spoluzakladateľom Ethereum Vitalikom Buterinom na USDC stablecoiny. Za konverziu bol zodpovedný londýnsky tvorca trhu s kryptomenami Wintermute.

Nie, to Musk nerobí!

Pokiaľ ide o maloobchod, údaje poskytnuté analytikom blockchainu Kaiko ukazujú, že objem obchodov na ôsmich najlikvidnejších trhoch SHIB / USDT sa najviac zvýšil 4. októbra okolo 13:00 UTC a 20:00 UTC, po tom 5. októbra o 14:00 UTC.

Podľa Clary Medalie z Kaiko sú objemy obchodov na rôznych burzách rovnakým smerom bežné, pretože trhy sú integrované a prekrývajú sa. V dôsledku toho údaje o obchodovaní párov SHIB / USDT na ôsmich centralizovaných burzách neodpovedajú na otázku, kde a kedy pumpa začala na trhu.

Aj keď údaje neodpovedajú na vyššie uvedenú otázku, časová os pumpy ukazuje, že rally môže mať len málo spoločného s tweetom generálneho riaditeľa Tesla o jeho psovi Floki. Príspevok bol zverejnený 4. októbra.

Floki Frunkpuppy

Je možné, že za nárastom bolo to, že boli darované tokeny charitatívnym organizáciám a samotný Buterin poslal na mŕtvu adresu blockchainu viac ako 410 biliónov SHIB a stiahol ich z obehu.

Podľa záznamu jedného z členov tímu SHIB na portáli Medium bude projekt v najbližších dňoch implementovať aj systém NFT, nový mechanizmus spaľovania tokenov.

Zakaždým, keď majiteľ jedného z 10 000 „Shiboshi“ vymení za niečo iné, SHIB za 100 dolárov bude spálený.

Ak všetci vymenia svojich shiboshi, bude možné spáliť 1 MILIÓN dolárov

Podľa Etherscanu je najväčším držiteľom SHIB adresa označená ako „Čierna diera“, ktorá prijíma iba tokeny SHIB.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár