Robinhood zaznamenal pokles príjmov z kryptomien

od Martin Tkáč

Zdá sa, že populárna obchodná platforma Robinhood upadla do nemilosti obchodníkov s kryptomenami. Spoločnosť práve zverejnila správu o príjmoch za tretí štvrťrok. Veci sa nevyvíjajú dobre, najmä pokiaľ ide o epizódu kryptomien.

Robinhood s problémami

Spoločnosť uviedla, že aktivita investorov v oblasti kryptomien klesla z rekordného maxima v predchádzajúcom štvrťroku. Znížil sa aj počet nových účtov digitálnych aktív. To sa premietlo do výrazne nižších výnosov v treťom štvrťroku 2021 v porovnaní s druhým štvrťrokom.

Robinhood zaznamenal za tretí štvrťrok príjmy z obchodovania s kryptomenami vo výške 51 miliónov dolárov. To je obrovský nárast o 860 % v porovnaní s 5 miliónmi dolárov v treťom štvrťroku 2020, ale je to tiež o 78,1 % menej v porovnaní s 233 miliónmi dolárov v príjmoch z kryptomien v druhom štvrťroku 2021.

Zaujímavé je, že spoločnosť predpovedala pokles obchodnej aktivity v treťom štvrťroku. Vo štvrtom štvrťroku pravdepodobne dôjde k zvýšeniu výnosov z kryptomien, keďže trhy začnú opäť rásť.

Celkový čistý príjem spoločnosti počas tohto obdobia bol 365 miliónov dolárov, pričom kryptomeny z toho tvorili 14 %. Ide o 35 % pokles v porovnaní s 565 miliónmi USD vykázanými v druhom štvrťroku, kde transakcie s digitálnymi aktívami predstavovali 41 % celkových čistých príjmov spoločnosti.

Prípad komentoval Vlad Tenev, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Robinhood Markets.

Tento štvrťrok bol spojený s vývojom viacerých produktov a služieb pre našich klientov, vrátane kryptomenových peňaženiek. Doteraz sa do nášho zoznamu čakateľov na kryptomenové peňaženky pripojilo viac ako milión ľudí,“ povedal.

Dodal, že pri pohľade do budúcnosti sa spoločnosť zaviazala poskytovať „daňovo zvýhodnené dôchodkové účty, ktoré každému pomôžu pri dlhodobých investíciách“.

Akcie

Akcie Robinhood sa znehodnotili. Neuspokojivá správa o príjmoch šokovala akcionárov. Ceny HOOD sú teraz podľa MarketWatch v krátkom čase nižšie o 10,5 %.

Akcie dosiahli vrchol na úrovni 40 USD až do správy, ale po hodinách zverejnenia výsledkov spoločnosti klesli na 35,8 USD.

Mesačne klesli o 11,4 % a 44 % z rekordného maxima 70,40 USD zo začiatku augusta.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár