Robinhood predstavuje darčekovú službu pre kryptomeny

od Martin Tkáč

Aplikácia na obchodovanie s kryptomenami a akciami Robinhood, pridala do svojho balíka služieb novú funkciu, pomocou ktorej môžu používatelia darovať digitálne meny priateľom a rodine. Táto možnosť bude dostupná pre všetkých zákazníkov platformy od 22. decembra (okrem tých v Nevade a na Havaji, kde služba Robinhood Crypto nie je dostupná vôbec).

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Robinhood umožňuje darovať kryptomeny

Používatelia budú môcť poslať priateľom už od 1 dolára ako darček v jednej zo siedmich kryptomien vrátane bitcoinu (BTC), etherea (ETH) a dogecoinu (DOGE). Darčekové poukážky musia mať špeciálny dizajn a môžu byť sprevádzané správou napísanou odosielateľom.

Spoločnosť nezavádza žiadnu províziu za to, že niekomu dá kryptomenu.

Po odoslaní má obdarovaný 14 dní na prijatie darčeka. Ak prostriedky nie sú prijaté, digitálne meny sa vrátia odosielateľovi. Ak je príjemca zákazníkom Robinhood, dostane darček v aplikácii. Ak nie, príjemcovia si môžu založiť účet a potom prijímať kryptomeny.

„Darovanie kryptomien je pre našich klientov skvelý spôsob, ako pomôcť odstrániť emocionálnu a ekonomickú bariéru, ktorá bráni ich priateľom a rodine urobiť prvý krok v tomto svete,“ povedala pre médiá Christine Brown, COO Robinhood Crypto. – Je to tiež jednoduchý a rýchly darček pre tých, ktorí už sú fanúšikmi kryptomien – dodala.

Bloomberg prvýkrát oznámil možnosť prezentácie digitálnych mien v aplikácii začiatkom tohto týždňa. Novinári robili prvotné odhady na základe kódu viditeľného v beta verzii aplikácie pre iPhone.

Majk Spirit NFT

Problémy Robinhood

Robinhood má tiež nejaké problémy. V októbri uviedli, že aktivita investorov do kryptomien klesla z rekordného maxima z predchádzajúceho štvrťroka. Znížil sa aj počet nových účtov digitálnych aktív. To sa premietlo do výrazne nižších výnosov v treťom štvrťroku 2021 v porovnaní s druhým štvrťrokom.

Robinhood nakoniec zaznamenal 51 miliónov dolárov v príjmoch z obchodovania s kryptomenami za tretí štvrťrok. To je obrovský nárast o 860 % v porovnaní s 5 miliónmi dolárov v treťom štvrťroku 2020. To je však tiež o 78,1 % menej v porovnaní s 233 miliónmi dolárov z výnosov z kryptomien v druhom štvrťroku 2021.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár