Robinhood najíma bývalého hlavného kontrolóra dodržiavania predpisov z Grayscale

od Martin Tkáč

Spoločnosť stojaca za populárnou finančnou aplikáciou Robinhood najala bývalého riaditeľa pre dodržiavanie predpisov zo spoločnosti Grayscale pre svoju divíziu kryptomien.

Robinhood Markets Inc. najal Benjamina Melnickiho do svojho narastajúceho oddelenia kryptomien. Nová úloha Melnickiho sa zameriava na dodržiavanie priemyselných predpisov vzhľadom na neustálu kontrolu zákonodarcov v oblasti digitálnych aktív.

Táto nová práca pre Robinhood prichádza niekoľko dní po tom, čo vyšli správy o nových funkciách kryptomeny v beta verzii aplikácie Robinhood. Tieto funkcie sa objavili v beta verzii aplikácie Robinhood pre iPhone.

V softvérovom kóde je skrytý obrázok, ktorý odhaľuje čakací zoznam pre používateľov, ktorí sa zaujímajú o kryptomenovú peňaženku. Vstavaný kód navyše naznačuje možnosť prevodu finančných prostriedkov. Komplexnejšie funkcie kryptomeny sú dlho očakávaným krokom z Robinhood, ktorý sleduje rôzne rady počas celého roka.

Tento nový prírastok preto prichádza ako súčasť tejto expanzie. Pred príchodom do Robinhood dohliadal na dodržiavanie predpisov v spoločnosti Grayscale Investments. Pred Grayscale riešil Melnicki regulačné záležitosti v spoločnosti Ripple Labs for the Americas.

Ako bolo uvedené vyššie, nová úloha je zameraná na dodržiavanie predpisov. Začiatkom tohto leta dostala Robinhood pokutu za údajné porušovanie kybernetickej bezpečnosti a boja proti praniu špinavých peňazí. Stalo sa tak po ďalšej pokute 70 miliónov dolárov od spoločnosti FINRA. Keďže sa v americkom odvetví kryptomien črtajú nové predpisy, Melnickiho úloha je pre najnovší podnik Robinhood mimoriadne dôležitá.

Pripravované nariadenia

Nový zamestnanec sa zameriava na dodržiavanie predpisov odvetvia kryptomien. Prichádza to v rozhodujúcom čase pre priestor kryptomien na celom svete, ale najmä v USA.

Americkí zákonodarcovia práve pozastavujú zákony o kryptomene a daňových zákonoch. V lete prišli veľké správy zo Senátu v podobe návrhu zákona o dvoch stranách. Definícia rozšírila pojem „broker“ do priestoru kryptomeny. Ak sa znenie nezmení, väčšina odvetví bude v rovnakej daňovej kategórii, od výmeny po fyzické osoby.

Napriek odporu proti aktu zákon prešiel cez komoru.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár