trhova kapitalizacia

Robí dojem, ako Bitcoin „prežil“ posledné desaťročie

0 komentárov

Bývalý kritik bitcoinu Ray Dalio koncom roka prichádza s chválou najväčšej kryptomeny. Bitcoin urobil dojem!

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Ray Dalio je ohromený kryptomenou bitcoin

V rozhovore pre Yahoo! Financie v piatok zakladateľ Bridgewater Associates chválil nielen Bitcoin, ale aj kryptomeny všeobecne. Tento miliardár, predtým kritik Bitcoinu, neskôr kryptoinvestor, vyzdvihol BTC za posledných desať rokov, a to trochu prekvapivo nie v súvislosti s cenou.

Ray Dalio povedal, že si myslí, že je pôsobivé, že kryptomena v poslednom desaťročí vydržala bez toho, aby bola hacknutá.

„Myslím, že je pôsobivé, že za posledných 10 – 11 rokov sa programovanie udržalo. Nebolo hacknuté a má vysokú mieru prijatia,“ uviedol Dalio.

Majk Spirit NFT

Diverzifikácia

V roku 2020 Ray Dalio kryptomeny kritizoval. Mal veľké výhrady, ktoré sa týkali volatility a nedostatočnej ochrany kupujúcich. Tiež povedal, že Bitcoin „nie je veľmi dobrý ako úložisko bohatstva.“

Na začiatku roku 2021 však miliardár vo svojom názore ohľadom Bitcoinu urobil obrat o 180 stupňov. Kryptoaktivum navzal „sakra dobrý vynález“ a neskôr dokonca spísal esej.

V eseji, ktorú Dalio publikoval v januári 2021, objasnil, že ako zástancovia kryptomien, tak aj ich odporcovia sa pozerajú na rovnakú vec z rôznych uhlov. Bitcoin má svoje klady a zápory.

Sám nejaké kryptomeny vlastní, a to konkrétne Bitcoin a Ethereum. Ohľadne toho, koľkoi týchto mincí drží, uviedol, že len malú časť. Zdôraznil úlohu kryptomien ako možnosti diverzifikácie investičného portfólia:

„Som veľmi zapálený v oblasti diverzifikácie a je to veľmi malá časť portfólia.“

Hodnota peňazí

Ray Dalio je miliardár a z jeho komentárov je zrejmé, že svoje peniaze nenecháva ležať na účte. „Hotovosť je odpad,“ uviedol skôr.

Manažér fondu poukazuje na to, že považuje kryptomeny za „alternatívne peniaze v prostredí, kde hodnota peňazí v hotovosti reálne klesá.“

„Hotovosť, ktorú väčšina investorov považuje za najbezpečnejšiu investíciu, je podľa mňa najhoršou investíciou.“

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár