Robert Kiyosaki vysvetľuje, prečo nakupuje bitcoiny

Robert Kiyosaki, autor najlepšej knihy o finančnej inteligencii Bohatý otec, chudobný otec, opäť hovoril o bitcoine.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Kiyosaki zase píše o BTC

V piatkovom tweete Kiyosaki opäť vyzval investorov, aby nakupovali bitcoiny a drahé kovy.

Vzťahovalo sa to aj na hotovosť, akcie a dlhopisy.

Povedal, že investuje do bitcoinov, pretože ich kupujú aj dôchodkové fondy.

Autor citoval článok Forbes s názvom „Your State Retirement Retirement Is Now Cryptocurrency Gambling“, ktorý zahŕňal prieskum ukazujúci, že 94 % amerických penzijných fondov míňa veľkú časť svojich peňazí na kryptomeny.

Po veľkom výpredaji na trhu vládnych dlhopisov Spojeného kráľovstva minulý týždeň vzala Bank of England situáciu do vlastných rúk, aby situáciu stabilizovala. Niektoré penzijné fondy boli blízko kolapsu, uviedol.

Kiyosaki tiež uviedol, že kroky americkej vlády, vrátane nadmerného požičiavania si, rastúcej inflácie a rastúcich úrokových sadzieb, prispievajú k pomalej „smrti“ amerického dolára.

bitcoin

Veľká depresia

Tento rok bol však katastrofálny aj pre kryptomeny a zvyšok sveta. BTC stratilo 71 % od svojho doterajšieho maxima na trhu. BTC sa momentálne obchoduje za približne 19 400 USD, čo je nárast o približne 1 % za posledný týždeň.

Kiyosaki zas tvrdí, že veľká kríza, ktorú predpovedal v roku 2013, sa nezadržateľne blíži a možno je čas zbohatnúť vďaka kryptomenám. Predpovedá, že zhodnotenie BTC či striebra sa v dôsledku krízy výrazne zvýši.

Nedávny pokles globálnych fiat mien voči doláru ešte viac posilnil Kiyosakiho rétoriku, že je vhodný čas na investovanie do kryptomien. Ako ukazuje objem transakcií na páre GBP / BTC, pokles hodnoty libry podnietil investorov, aby zvýšili svoju expozíciu voči bitcoinom.

Medzitým, napriek neschopnosti bitcoinu neustále prekračovať hranicu 20 000 USD, kryptomena zostáva v silnej konsolidácii, ktorá trvá už dva týždne. A to v čase, keď hodnoty akcií klesajú. To by mohlo signalizovať, že korelácia medzi kryptomenami a akciovým trhom sa oslabuje.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár