Robert Kiyosaki opäť nabáda k investíciám do bitcoinu a zlata

Robert Kiyosaki, autor bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec“ a podnikateľ, opäť odporučil nákup bitcoinu, zlata a striebra a tiež kritizoval vládu USA.

od Simona

„Mäkké pristátie? Tvrdé pristátie? Alebo možno núdzové pristátie? Podľa môjho názoru núdzové pristátie. Dúfam, že sa mýlim, ale myslím si to. Korupcia je vysoká, vodcovia sú skorumpovaní. Kupujte zlato, striebro a bitcoiny. Stále je to najlepšia poistka proti korupcii a nekompetentnosti.“

Nie je to prvýkrát

Nie je to prvýkrát, čo Kiyosaki nabáda svojich fanúšikov, aby si vybrali alternatívne možnosti investovania. V septembri 2022 predpovedal „najväčší krach v histórii“ a v októbri odporúčal nákup prvej kryptomeny a ďalších digitálnych aktív v súvislosti s rastúcimi úrokovými sadzbami Fedu.

Vo februári 2023 obchodník predpovedal, že bitcoin do roku 2025 vzrastie na 500 000 USD, a označil ho za najlepšiu poistku v nestabilných časoch. Varoval však pred volatilitou kryptoaktív.

V marci Kiyosaki vyzval na nákup digitálneho zlata a drahých kovov pred „núdzovým pristátím“ v dôsledku problémov v amerických bankách. Svoje odporúčania podnikateľ zopakoval aj v apríli a máji.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár