Robert Kiyosaki vysvetľuje, prečo nakupuje viac bitcoinov

Slávny autor bestselleru Bohatý otec chudobný otec Robert Kiyosaki vysvetľuje, prečo nakupuje viac bitcoinov. Varoval tiež, že nariadenia Komisie pre cenné papiere a burzy „rozdrvia“ väčšinu ostatných kryptomien.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Robert Kiyosaki kupuje viac bitcoinov

Bohatý otec Chudobný otec je kniha z roku 1997, ktorej autormi sú Kiyosaki a Sharon Lechter. Na zozname bestsellerov New York Times je už viac ako šesť rokov. Predalo sa z nej viac ako 32 miliónov kópií a bola preložená do viac ako 50 jazykov.

Kiyosaki v piatok tweetoval, že investuje do bitcoinu. Vysvetlil, že bol z BTC „veľmi nadšený“, pretože kryptomena „je klasifikovaná ako komodita podobná zlatu, striebru a rope“. Dodal, že Americká komisia pre cenné papiere a burzu to klasifikovala týmto spôsobom, zatiaľ čo väčšina ostatných tokenov a digitálnych mien sú v očiach úradníkov cennými papiermi. Podľa jeho názoru nariadenia Komisie „rozdrvia väčšinu“ kryptomien. Svoj tweet zakončil slovami, že kupuje ďalšie bitcoiny.

Kiyosaki už dlhšiu dobu radí investorom nakupovať zlato, striebro a bitcoiny. Sám hovorí, že je investor, nie obchodník, čím naznačuje, že investuje dlhodobo.

Začiatkom decembra predpovedal, že bitcoin začne rásť, len čo Federálny rezervný systém začne meniť svoju súčasnú politiku a tlačiť bilióny „falošných“ dolárov.

Po kolapse FTX Kiyosaki povedal, že zostáva optimistický, pokiaľ ide o bitcoin, a zdôraznil, že samotné kryptomeny nemôžu za bankrot burzy. V septembri vyzval investorov, aby vstúpili na trh s kryptomenami.

Kiyosaki hovorí, že nás čaká veľká ekonomická prestavba. Predpovedá kolaps amerického dolára, zničenie americkej ekonomiky zo strany Fedu prostredníctvom zvyšovania úrokových sadzieb, ale aj hyperinfláciu. Potom bude Veľká hospodárska kríza a tretia svetová vojna.

Bitcoin GIF by eToro

Čo je to Bitcoin?

Predseda americkej komisie pre cenné papiere a burzy Gary Gensler opakovane vyhlásil, že bitcoin je komodita, zatiaľ čo väčšina ostatných tokenov sú cenné papiere. Predseda Commodity Futures Trading Commission (CFTC) Rostin Behnam tiež potvrdil, že bitcoin je komodita.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár