Robert Kiyosaki hovorí, ako investovať do bitcoinu

Robert Kiyosaki sa so svojimi fanúšikmi podelil o rady týkajúce sa investovania do bitcoinu, zlata a striebra. Počúvať by ho mali najmä začínajúci investori.

od Martin Tkáč

Robert Kiyosaki hovorí, čo robiť, keď kurz bitcoinu klesá

Kiyosaki vo svojom novom príspevku na X upozornil, že sa ho často pýtajú, čo bude robiť, keď sa kurz bitcoinu prepadne. Jeho odpoveď je skvelou investičnou radou.

Často sa ma na to pýtajú: „Čo sa stane, ak bitcoin začne strácať hodnotu?“ Moja odpoveď je rovnaká pre bitcoin, zlato aj striebro. Moja odpoveď znie: „Bol by som rád a nakúpil by som viac, keď sa situácia stabilizuje.“

– napísal na stránke X.

 

Kurz bitcoinu a možnosti nákupu

Samozrejme, každý je múdry až potom, ale ako nás učí história, má zmysel investovať do meny, keď je lacná, jej cena klesá a nálada na trhu je zlá. Práve vtedy najčastejšie počúvame, že konkrétna kryptomena alebo akcia už nezdražie a neoplatí sa ju kupovať. Samozrejme, môže nastať situácia, že tieto aktíva v skutočnosti už nebudú rásť. V prípade BTC to zatiaľ tak nebolo. A mnohé nasvedčuje tomu, že to tak ešte nejaký čas nebude.

Dnes stojí 1 BTC 51 635 USD, čo na týždennej báze znamená približne 1-percentný pokles. Cena sa od včerajšieho dňa takmer nezmenila.

Nálada zostáva dobrá. Najnovší prieskum indexu strachu a chamtivosti ukázal úroveň 72, čo naznačuje chamtivosť. Možno teda pozorovať mierny pokles optimizmu, keďže predchádzajúcich niekoľko prieskumov naznačovalo extrémnu chamtivosť.

Ether si na tomto pozadí vedie lepšie. 1 ETH stojí 3044 USD, čo je nárast o približne 7 % za 7 dní a o približne 1 % od včera.

Ochladenie sentimentu vidíme aj na Ethereu, hoci stále označuje index chamtivosti a strachu strop 72, teda chamtivosť. Podobne ako pri BTC niekoľko predchádzajúcich prieskumov ukázalo extrémnu chamtivosť.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár