Robert Kiyosaki hovorí, že kryptomeny sú budúcnosťou

Robert Kiyosaki opäť pochválil kryptomeny. Povedal, že sú „budúcnosťou“. Naopak, fiat peniaze označil za falošné.

od Simona

Robert Kiyosaki považuje kryptomeny za budúcnosť

Známy autor kníh o finančnej inteligencii opäť zasiahol do témy kryptomien. Na sociálnej sieti X Kiyosaki poznamenal, že v Singapure sa koná „veľká konferencia o kryptomenách“. Zdôraznil svoje „nadšenie“ a dodal, že „kryptomeny sú budúcnosťou“. Dodal, že fiat peniaze sú falošné peniaze.

Kiyosaki navyše už dlho varuje, že dni fiat mien sú spočítané. Sústavne ich, vrátane amerického dolára, označoval za falošné peniaze. Podľa neho sú zlato a striebro „Božie peniaze“, zatiaľ čo bitcoin„peniaze ľudí“.

Ďalšie Kiyosakiho predpovede

V júli Kiyosaki svojim fanúšikom tiež odkázal, že nás čaká gigantický hospodársky krach. Okrem toho sa blíži koniec amerického dolára. Na druhej strane vo februári tiež predpovedal silný hospodársky pokles, ktorý prinúti Federálny rezervný systém pridať miliardy vo „falošných peniazoch“. Okrem toho očakáva, že dôvera v americký dolár bude nakoniec úplne zničená.

Investori do bitcoinu a drahých kovov však môžu na tejto ekonomickej kataklizme zarobiť. Kiyosaki predpovedá, že do roku 2025 dosiahne cena zlata 5 000 USD, cena striebra stúpne na 500 USD a bitcoin zdražie na 500 000 USD.

Bitcoin

Známy autor knihy mimochodom už dlhší čas odporúča investovať do bitcoinu, ale aj do zlata a striebra. Už skôr prezradil, že sám takéto nákupy uskutočňuje – údajne farmárči s BTC.

Pri inej príležitosti uviedol, že do bitcoinu investuje preto, lebo táto kryptomena je komisiou SEC klasifikovaná ako komodita, teda niečo podobné ako zlato, striebro a ropa. Poznamenal, že väčšina tokenov a kryptomien je americkými orgánmi klasifikovaná ako cenné papiere. Varoval, že americký regulačný orgán pre cenné papiere by mohol v konečnom dôsledku zničiť časť trhu s blockchainom práve z tohto dôvodu – klasifikácie tokenov ako druhu cenného papiera.

Treba však tiež poznamenať, že zatiaľ sa Kiyosakiho predpovede nenapĺňajú. Dolár zostáva silnou menou a dokonca ani vízia vzniku meny BRICS mu neublížila.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár