Robert Kiyosaki opäť chváli bitcoin. Verí, že je to mena obyčajných ľudí

Autor bestselleru Bohatý otec, chudobný otec Robert Kiyosaki hovorí, že sa mu bitcoin páči, pretože sú to "peniaze ľudí". Priznal však, že o kryptomenách vie len málo.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Robert Kiyosaki hovorí, že bitcoin sú „peniaze ľudí“

Jeho slávna kniha „Bohatý otec, chudobný otec“ vyšla v roku 1997. Jej spoluautorkou je Sharon Lechterová. Už mnoho rokov sa nachádza na zozname bestsellerov New York Times. Predalo sa jej viac ako 32 miliónov výtlačkov a bola preložená do viac ako 51 jazykov. Stal sa hitom vo viac ako 109 krajinách.

A teraz sa Kiyosaki opäť vyjadril k bitcoinu. Urobil tak počas svojho podcastu Rich Dad Radio Show. Zlato, striebro a bitcoin označil za „najhorúcejšie témy na trhu“ a poznamenal, že nehnuteľnosti už nie sú zaujímavou témou. Zdôraznil tiež, že americký dolár sú „falošné peniaze“.

Priznal, že sa mu bitcoin páči, a označil ho za „peniaze obyčajných ľudí“.

Zaujímavé je, že sa netajil tým, že nie je odborníkom na kryptomeny, ale rád do nich investuje.

Kiyosaki tiež predtým povedal, že si kúpil svoje prvé bitcoiny. V tom čase dodal, že dôvodom investície „bola pandémia COVID-19“, ktorá viedla k výlukám. Pre Kitco News to povedal v apríli 2021.

Robert Kiyosaki

Okrem toho autor knihy „Bohatý otec, chudobný otec“ nedávno priznal, že dokupuje ďalšie BTC. Minulý rok vysvetlil, prečo investuje do bitcoinu, a uviedol, že je investor, nie obchodník, takže sa teší, keď cena bitcoinu dosahuje nové minimá.

Kiyosaki už dlho odporúča bitcoin a túto kryptomenu stavia vedľa zlata a striebra.

Dodáva, že býčí trh s digitálnymi aktívami sa začne, keď Federálny rezervný systém zmení svoju politiku a „vytlačí bilióny dolárov“.

Naopak, v septembri minulého roka vyzval investorov, aby vstúpili na trh s kryptomenami ešte pred najväčším hospodárskym krachom vo svetovej histórii. Zároveň však varoval, že americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) by mohla zničiť väčšinu kryptomien.

Uviedol tiež, že „sme v globálnej recesii“, a varoval pred rastúcim počtom bankrotov, nezamestnanosťou a bezdomovectvom.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár