Ripple sa pripája k nadácii Digital Pound Foundation pri práci na CBDC

od Martin Tkáč

Blockchainová spoločnosť zaoberajúca sa digitálnymi platbami Ripple, sa pripojila k nadácii Digital Pound Foundation. Cieľom spolupráce je pomôcť vytvoriť digitálnu menu britskej centrálnej banky.

Spolupráca s Nadáciou Digital Fund

Podľa najnovšieho oznámenia sa Ripple opäť zapojí do projektu digitálnej meny centrálnej banky (CBDC). Spoločnosť zo San Francisca sa pripojila k nadácii Digital Pound Foundation.

Ripple sa pripája k nadácii Digital Pound: Navrhovanie cesty pre budúcnosť CBDC
14. októbra 2021 🇬🇧 #XRP #Ripple

Táto nadácia je nezávislým fórom venovaným podpore implementácie digitálnej libry a ekosystému digitálnych peňazí vo Veľkej Británii. Okrem Ripple sú ďalšími členmi Accenture, Avalanche, Billon Group, CGI, Electroneum a Quant.

Ripple vymenoval za svojho zástupcu Susan Friedmanovú, vedúcu politiky spoločnosti, ktorá uviedla:

Sme nadšení, že môžeme podporovať návrh a implementáciu digitálnej libry v spolupráci s nadáciou Digital Pound Foundation. Nadácia pomôže urýchliť cieľ Spojeného kráľovstva vybudovať inkluzívnejší a udržateľnejší finančný systém.

Spoločnosť vo svojom oznámení taktiež pripomenula, že viac ako 80% centrálnych bánk skúma digitálne projekty, ako je CBDC. Môžu potenciálne posilniť menový systém.

Ďalšie projekty Ripple CBDC

Nie je to prvýkrát, čo sa Ripple zúčastnil takého programu. Minulý mesiac sa spoločnosť spojila s bhutánskou centrálnou bankou, Kráľovským menovým úradom (RMA). Cieľom tejto spolupráce bolo navrhnúť digitálnu verziu národnej meny.

Spustením tejto iniciatívy RMA očakáva, že v nasledujúcich dvoch rokoch „zvýši digitálne a cezhraničné platby a rozšíri úsilie o finančnú integráciu“ o 85%.

Ripple uistil, že jeho riešenie CBDC bude zodpovedať zelenej politike ázijskej krajiny. Je známy ako jediný národ na svete, ktorý nevypúšťa žiadny oxid uhličitý.

Spoločnosť vysvetlila:

Záväzok spoločnosti Ripple k udržateľnosti bol pre Bhután dôležitý. Riešenie CBDC je uhlíkovo neutrálne a pretože je založené na verejnej knihe XRP Ledger, je 120 000-krát energeticky účinnejšie než blockchainy proof-of-work“

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár