Ripple podal konečné vyhlásenie proti SEC. Blíži sa prípad ku koncu?

Dvojročný boj medzi SEC a Ripple sa blíži ku koncu. Líder komerčných kryptografických riešení urobil 2. decembra posledné vyhlásenie vo svojom prípade proti americkému regulátorovi.

od Simona

Newsletter news

Ripple vs. SEC

Po takmer dvojročnom boji sa najvýznamnejší súdny spor týkajúci sa kryptomien, ktorý zahŕňal Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) a Ripple, chýli ku koncu. 2. decembra obe strany podali redigované odpovede na vzájomné námietky voči žiadostiam o skrátený rozsudok. Fintech spoločnosť ukončila dokument tým, že „súd by mal vyhovieť žiadosti odporcu a zamietnuť žiadosť SEC“.

SEC svoje obvinenia nikdy nepodložila. Pripomeňme, že komisia uznala predaj XRP tokenov v roku 2013 ako neregistrované obchodovanie s cennými papiermi. Na klasifikáciu digitálneho aktíva sa použil pochybný Howeyho test. Prebiehajúci právny spor medzi SEC a Ripple sa začal v decembri 2020.

Stuart Alderoty, generálny právny zástupca spoločnosti Ripple, ďalej oznámil, že toto je „posledné vyhlásenie spoločnosti Ripple“. Zároveň požiadal súd, aby vydal vyhovujúci verdikt. Uviedol tiež, že je hrdý na obranu, ktorú vytvoril „v mene celého kryptopriemyslu“. O dva dni neskôr sa Alderoty rozhodol opäť kritizovať SEC. Poukázal na nerozhodnosť výboru a uviedol dve tvrdenia, ktoré si podľa neho protirečia.

Dočkáme sa verdiktu v marci?

Pri zhrnutí vlákna na Twitteri bývalý federálny prokurátor James Filan povedal, že zostal iba pár problémov na vyriešenie konfliktu SEC vs. Ripple. Patria sem súhrnné návrhy na súdne rozhodnutia, odborná výzva a otázky pečatenia pre znalecké správy, Hinmanove dokumenty a iné materiály súvisiace s prípadmi.

Hinmanove dokumenty sa týkajú e-mailov a prejavu Williama Hinmana na summite Yahoo Finance All Markets Summit. V júni 2018 vyhlásil, že ethereum nie je cenný papier.

Filan verí, že sudca Torres pravdepodobne „o všetkom rozhodne spoločne“. Podľa jeho slov môžeme očakávať ukončenie prípadu pravdepodobne „do 31. marca 2023 alebo skôr“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár