Ripple oznamuje novú verziu XRP Ledger s podporou pokročilých funkcií NFT

od Simona

Ripple oznámil vydanie XRP Ledger 1.9.0. Nová verzia prináša novelu protokolu, vďaka ktorej bude môcť natívne narábať s NFT tokenmi (v súlade s návrhom štandardu XLS-20).

Podľa sprístupnených informácií sa o tomto dodatku teraz hlasuje v rámci procesu dodatku XRP Ledger. Tento proces umožňuje zmeny protokolu, pokiaľ získava 80% podporu od dôveryhodných overovateľov.

Ak prejde, bude možné zaviesť pokročilé funkcie NFT. Vývojári budú môcť vytvárať aplikácie, ktoré používateľom umožnia vyradiť, preniesť a prípadne spáliť (v prípade potreby) NFT v XRP Ledger.

CTO Ripple David Schwartz sa k najnovšiemu vydaniu vyjadril takto:

„Validátori Ripple zatiaľ budú vetovať zavedenie XLS-20 do mainnetu, kým si nebudeme istí vplyvom NFT na XRPL. Medzitým spúšťame výkonnostné testy a plánujeme zdieľať naše výsledky so širšou komunitou.
Ripple je už dlho zodpovedným účastníkom komunity XRPL a aj keď sme nadšení, že môžeme prispieť k pokroku technológie NFT na XRP Ledger, zaviazali sme sa aj k jej stabilite a škálovateľnosti. Dnešné vydanie ako také obsahuje celý rad vylepšení výkonu a konečný výsledok XLS-20 bude závisieť od kolektívnej komunity XRPL“.

NFT legendy NBA Michaela Jordana bude debutovať na XRPL

Spoločnosť Rare Air Media, ktorá stojí za grafickou autobiografiou Michaela Jordana „For the Love of the Game“, predstaví NFT do XRPL. Za týmto účelom nadviazala partnerstvo s VSA Partners, hlavným kreatívnym partnerom fondu Ripple Creator Fund. Bude to jedinečná zbierka digitálnych aktív venovaných životu a kariére bývalého hráča NBA Michaela Jordana.

Prvá várka nevymeniteľných tokenov má byť k dispozícii v druhom štvrťroku 2022. Bude obsahovať zbierku originálnych dôležitých fotografií Michaela Jordana, ako aj jeho myšlienky a postrehy, ktoré sprevádzali fotenie.

Od celebrít ako Snoop Dogg a Paris Hilton cez profesionálnych športovcov ako LeBron James až po veľké značky ako Disney a Grammy, médiá a zábava patria medzi prvých používateľov technológie NFT.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár