Ripple opustí USA, ak prehrá súd so SEC

od Simona

V decembri 2020 SEC podala žalobu na spoločnosť Ripple Labs Inc a jej zakladateľov. Prípad sa tak oneskoril, že prezident blockchainovej spoločnosti pohrozil odchodom z krajiny, ak súd rozhodne v prospech Komisie.

NEWSLETTER okrypte.sk

Garlinghouse to dal jasne najavo v rozhovore pre Axios na konferencii Collision v Toronte. Ak by súdny spor prehrali, neuvažovali by o odchode z USA. Proste to urobia. Zároveň dodal, že prehratím prípadu sa v kryptomenovom priemysle nič nezmení.

„Ak sa zamyslíte nad tým, ako svet funguje práve teraz, je to, akoby bol prípad prehratý až na niekoľko ďalších výnimiek. Takže ak prehráme alebo ak Ripple prehrá prípad, zmení sa niečo?“

Ripple vs SEC

V polovici apríla sa zdalo, že Ripple má za sebou veľké víťazstvo. Sudkyňa Sarah Netburnová zamietla žiadosť SEC o prehodnotenie ochrany určitých dokumentov potvrdzujúcich prejav bývalého riaditeľa komisie Williama Hinmana. Pred pár rokmi vyhlásil, že bitcoin a ethereum nie sú cenné papiere.

Napriek tomu sa Komisii podarilo zrušiť potenciálne víťazstvo Ripple. Uviedli, že Hinman nemal vystúpiť s prejavom, pretože bol v konflikte záujmov s predmetnými projektmi.

Tento aspekt Garlinghouse mnohokrát zdôraznil. Tvrdil, že XRP je mena, nie cenný papier, pričom jeho povahu prirovnáva k bitcoinu (BTC) alebo ethereu (ETH).

V súčasnosti prebieha vyšetrovanie zo strany predstaviteľov etiky, ktoré má potvrdiť, že Hinman nemal konflikt záujmov, keď prednášal svoj kontroverzný prejav. Jeho výsledky by mohli byť rozhodujúce pre Ripple a jeho právnu stratégiu.

ripple

IPO je stále na obzore

Nedávno Garlinghouse pochválil spôsob, akým SEC riešila prípad. Zároveň dodal, že dúfa, že sa to skončí v tomto roku. Ak sa tak stane, spoločnosť pravdepodobne uskutoční IPO.

Okrem toho Ripple pred pár dňami oznámil plány na otvorenie kancelárie v kanadskom Toronte, čím sa vytvorí približne 50 nových pracovných miest. Treba si tiež uvedomiť, že okrem 300 zamestnancov v Spojených štátoch zamestnáva spoločnosť viac ako 300 zamestnancov v zámorí, takže zmena sídla by pre firmu nemala znamenať veľký rozdiel.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár