Ripple a Republika Palau sa spojili

Ripple a Republika Palau sa spojili s cieľom vytvoriť digitálnu menu

0 komentárov

Napriek mnohým problémom Ripple neopustil svoju misiu stať sa hlavným hráčom v globálnom platobnom priemysle. A hoci veci v Spojených štátoch nejdú veľmi dobre, jedna krajina považuje spoločnosť za najlepšiu možnosť na vytvorenie národnej meny založenej na americkom dolári. Tou krajinou je Palau.

Ripple a Republika Palau sa spojili

Podľa tlačovej správy vydanej spoločnosťou Ripple si Palau vybral XRP Ledger na vytvorenie digitálnych dolárov, ktoré budú interne obiehať v rámci krajiny. Myšlienkou je navrhnúť stablecoiny založené na USD, okolo ktorých by sa mohli rozvíjať ďalšie služby, ako napríklad podnikové registre.

Palau uprednostňuje Ripple – ale nie natoľko, aby prijal XRP

Palau nemá vlastnú fiat menu. Rovnako ako v Salvádore občania používajú ako zákonné platidlo americký dolár. Tento malý ostrovný štát nachádzajúci sa v Oceánii však nechce akceptovať XRP ani žiadnu inú kryptomenu ako zákonné platidlo.

Dúfa však, že vydá vládou riadenú digitálnu verziu amerického dolára.

V tomto zmysle vyzerá iniciatíva Palau skôr ako záležitosť stablecoinov než CBDC. A dáva to veľký zmysel vzhľadom na to, že Palau nemá centrálnu banku.

Prezident Palau, Surangel S. Whipps Jr., verí, že Ripple môže poskytnúť technológiu potrebnú na vývoj finančného produktu prispôsobeného potrebám krajiny.

V rámci nášho záväzku byť lídrom v oblasti finančných inovácií a technológií sme radi, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Ripple. Prvá fáza partnerstva sa zameria na stratégiu cezhraničných platieb a skúmanie možností na vytvorenie národnej digitálnej meny, ktorá občanom Palau poskytne lepší finančný prístup.

Ripple udržiava efektívnu, uhlíkovo neutrálnu, rýchlu a ziskovú blockchain sieť. Oznámenie spoločnosti vysvetľuje, že XRP Ledger by dal Palauovi možnosť úplne urovnať transakciu za menej ako 5 sekúnd.

Majk Spirit NFT

Regulačné problémy

Zdá sa, že natívny token Ripple, XRP, nie je touto správou ovplyvnený. Po prudkom náraste v júli 2021 sa XRP zotavil takmer o 34 % za 3 týždne. Token klesol z 1,4 USD na minimum 0,86 USD. Odvtedy sa XRP pohybovalo bokom a nedokázalo v konečnom dôsledku prelomiť ani rezistenciu 1,2 USD, ani podporu 1 USD.

V súčasnosti vedie Ripple aj súdny spor so SEC. Komisia obvinila spoločnosť, že predáva XRP ako neregistrovaný cenný papier. Spoločnosť sa bráni, no prípad sa ukázal byť vážnou ranou pre jej povesť a následne aj pre jej XRP token.

Token, ktorý býval v prvej trojke z hľadiska trhovej kapitalizácie, je teraz na 7. pozícii.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár