Ripple a Nelnet spájajú svoje sily, aby znížili svoju uhlíkovú stopu

od Martin Tkáč

Spoločnosť Ripple oznámila partnerstvo s Nelnet Renewable Energy s cieľom spoločne investovať 44 miliónov dolárov. Cieľom je financovať projekty slnečnej energie v celých Spojených štátoch, aby sa finančný svet čo najviac priblížil k uhlíkovej neutralite.

Zelená budúcnosť

Podľa tlačovej správy bude Ripple pôsobiť ako hlavný investor. Ken Weber, riaditeľ sociálneho vplyvu, zdôraznil dôležitosť tejto iniciatívy a tvrdil, že zelená energia môže nielen „podnietiť budúci hospodársky rast, ale aj zaistiť udržateľnejší svet“.

Sme radi, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Nelnet, pretože dokážeme splniť svoje záväzky týkajúce sa zníženia uhlíkovej stopy v globálnom finančnom svete a splniť svoj prísľub v odvetví kryptomien negatívnych na uhlík

Spoločná iniciatíva oboch spoločností počíta s plánom na ďalších 35 rokov. Jedným z cieľov je financovať solárne projekty, ktoré môžu znížiť viac ako 1,5 milióna ton oxidu uhličitého. Podľa ich odhadu sa to rovná emisiám CO2 154 miliónov galónov benzínu.

Scott Gubbels, generálny riaditeľ spoločnosti Nelnet Renewable Energy, ocenil platformu, ktorá umožňuje investorom ako Ripple pripojiť sa k vízii zelenej budúcnosti.

Takéto investície pomáhajú vytvárať pracovné miesta, prinášať na trh energiu za konkurencieschopné ceny a podporovať trvalo udržateľný rozvoj na ďalšie roky

Stojí za zmienku, že v marci spoločnosť Nelnet Renewable Energy získala hodnotenie E1 ESG, najvyššie možné hodnotenie v systéme hodnotenia S&P Global za jeden zo svojich fondov pre čistú energiu.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár