Ringo Starr vydal vlastné NFT

od Martin Tkáč

Ringo Starr, legendárny bubeník The Beatles, pripravil svoju sériu NFT. Takmer 82-ročný hudobník teda ukazuje, že aj senior môže pochopiť myšlienku blockchainu.

NEWSLETTER okrypte.sk

NFT Ringo Starra

Rocková hviezda sa chystá spustiť kolekciu NFT, ktorá pozostáva z jeho digitálnych umeleckých diel spolu s podpísanými výtlačkami. Zbierka má dosť nenápaditý názov: „The NFT Ringo Starr Collection – The Creative Mind of the Beatles.“

Vystavená je na Julien’s Auction, ktorú nájdete tu, no aukcia bude až 13. júna. Časť výťažku z predaja NFT bude venovaná nadácii The Lotus Foundation. Uhlíková stopa NFT bude kompenzovaná prostredníctvom CarbonFund.org.

„Vždy som chcel byť bubeníkom, ale nikdy neviete, kam vás nový nápad zavedie,“ povedal Starr médiám. „Táto nová technológia je tak pokročilá, že ma inšpirovala a páčilo sa mi, že som vytváral tieto NFT, ktoré spájajú moje umenie a hudbu. Kto by to bol povedal, že budem šíriť mier a lásku v metaverse – dodal.

Späť na javisko

Napriek vysokému veku Starr naďalej koncertuje. Má svojho vlastného Ringa Starra a jeho All-Starr Band. Dnes v ňom hrajú: Steve Lukather, Edgar Winter, Colin Hay, Hamish Stuart, Warren Ham a Gregg Bissonette. Skupina sa momentálne pripravuje na svoje 41-dňové turné po Severnej Amerike.

V rozhovore pre Billboard sa Starr pýtali aj na Get Back, dokumentárny seriál o vytvorení posledného albumu The Beatles s názvom „Let It Be“, ktorý vyšiel v novembri 2021 na Disney +.

ringo starr nft

„Peter Jackson odviedol skvelú prácu,“ povedal o režisérovi a producentovi šou. Priznal, že ho šokovala dĺžka šou, ktorá celkovo trvá takmer osem hodín. „Najskôr som bol trochu omámený, myslel som si, že to bude dvojhodinová šou,“ povedal a dodal, že v konečnom dôsledku sa vďaka produkčnému nápadu toto „ľahko pozeralo.“

„Pozerajte dve hodiny, dajte si čaj a potom pozerajte ďalšie dve hodiny,“ navrhol.

Ringo Starr dosiahol medzinárodnú slávu v 60. rokoch ako bubeník skupiny The Beatles. Z času na čas spieval aj na albumoch skupiny – zvyčajne jednu skladbu na album.

zdroj: billboard.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár