Riešením je DOGE!

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk hovorí, že pre prvú vrstvu sú náklady a rýchlosť transakcií využívajúcich bitcoin a ethereum príliš drahé a pomalé. Namiesto toho poukazuje na dogecoin ako na riešenie. Podľa miliardára DOGE veľmi dobre „minimalizuje poplatky“.

Elon Musk opäť podporuje DOGE

Je zaujímavé, že generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, SpaceX a The Boring Company Elon Musk zareagoval rýchlo a podporil pozíciu Wallace.

Miliardár navrhol, že ľudia môžu skutočne použiť DOGE na rýchlejšie platby s nižšími nákladmi. V dôsledku toho existuje „výhoda“ maximalizácie rýchlosti transakcie na základnej vrstve tejto meme mince.

Musk zároveň využil príležitosť a kritizoval BTC a ETH za pomalé a drahé transakcie základnej úrovne. Najmä preto, že obe tieto meny stále potrebujú viacvrstvové riešenia.

BTC a ETH usilujú o viacvrstvový transakčný systém, ale miera transakcií v základnej vrstve je pomalá a transakčné náklady sú vysoké.

Je výhodou, že DOGE maximalizuje rýchlosť transakcií základnej vrstvy a minimalizuje transakčné náklady, pričom burzy fungujú ako de facto sekundárna vrstva.

Týmto postavením Musk opäť potvrdil svoju podporu dogecoinu. Tento rok bol miliardár veľmi zapojený do meme coinov. To viedlo k efektu snehovej gule, ktorý podporil masové prijatie a pred pár mesiacmi posunul cenu aktív na nové maximá.

DOGE stratil 70%

Záujem o DOGE však v poslednej dobe poklesol a jeho cena stratila z vrcholu viac ako 70%. Niektorí zúfalí investori prosili Muska, aby opäť zasiahol. Bohužiaľ to vyzerá, že Muskove tweety už nemajú taký veľký vplyv. Cena spoločnosti DOGE sa zvýšila iba o 8%, čo je v porovnaní s jeho predchádzajúcimi komentármi veľmi nízke číslo.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár