Rick Rieder zo spoločnosti BlackRock predpovedá trh s BTC

od Martin Tkáč

Rick Rieder, generálny riaditeľ najväčšieho svetového fondu pre správu aktív BlackRock verí, že cena bitcoinu by mohla byť výrazne vyššia.

Rick Rieder: Bitcoin by mal byť oveľa drahší

Rick Rieder, výkonný riaditeľ spoločnosti BlackRock, Inc., vo štvrtok v rozhovore pre server CNBC Squawk Box uviedol, že verí, že cena bitcoinu „výrazne vzrastie“.

„Pozrite sa, jeden z dôvodov, prečo vlastním malý kúsok bitcoinu, je ten, že si myslím, že časom príde na tento trh viac ľudí,“ povedal.

Vysvetlil však, že trh s BTC zostáva veľmi nebezpečným miestom.

V prvom rade budem hovoriť o kryptomenách ľudia ich opisujú ako alternatívu akcii. Nie som si však istý, či je to skutočne dobrá alternatíva. Mám na mysli koreláciu kryptomien s akciami, koreláciu s rizikovými aktívami – dodal.

Rieder tiež vysvetlil, že si nemyslí, že bitcoin je „podkladové aktívum“, akým sú dlhopisy alebo akcie. Jednoducho verí, že digitálna mena je stále v raných fázach krivky prispôsobenia sa trhu, oceňuje rast ceny bitcoinu a jeho volatilitu považuje za dobrú vec.

Minulý mesiac spoločnosť BlackRock investovala 383 miliónov dolárov do dvoch spoločností ťažiacich bitcoiny. Fond to urobil prostredníctvom svojich podielových fondov a burzových fondov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár