Richard Heart sa úspešne skrýva pred SEC. Kde je tvorca HEX?

Vláda Spojených štátov amerických intenzívne pátra po Richardovi Heartovi, kontroverznom zakladateľovi kryptomeny HEX a projektoch ako PulseChain alebo PulseX. Heart bol obvinený zo strany SEC nielen z predaja neregistrovaných cenných papierov (v hodnote 1 milióna dolárov), ale aj z podvodu. Richard Heart však zostáva nepolapiteľný a vládne úrady ani nevedia, kde sa môže skrývať.

od Martin Tkáč

Richard Heart dokonca nedostal žiadne obvinenia – zostáva nepolapiteľný

V júli 2023 Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) obvinila Richarda Hearta z porušenia zákonov o cenných papieroch. SEC obvinila Richarda Schuelera (skutočné meno Heart) nielen z predaja neregistrovaných cenných papierov, ale aj z podvodu. Išlo o staking kryptomeny HEX vytvorenej spoločnosťou Heart. Richard Heart údajne nakupoval rôzne drahé predmety za prostriedky držiteľov HEX. Jedným z nich mala byť Enigma, 555-karátový čierny diamant.

Hoci sa v kryptomenových médiách objavili početné informácie o obvineniach SEC voči Heartovi, prípad sa na dlhé mesiace odmlčal. Teraz sa ukazuje, že SEC a vláda USA netušia, kde je Heart. Zamestnanci SEC navyše informovali federálneho sudcu, že nemohli podať žalobu na Hearta.

Nepolapiteľný tvorca HEX pravidelne tweetuje – stopa vedie do Škandinávie

Minulý týždeň právnik SEC na súde priznal, že všetky nepriame dôkazy poukazujú na Richarda Hearta, ktorý teraz žije vo fínskom hlavnom meste Helsinki. Všetky pokusy o doručenie obžaloby prostredníctvom fínskeho ministerstva spravodlivosti však za posledné tri mesiace zlyhali. SEC nevysvetľuje, či ide o problém v dôsledku nedostatočnej spolupráce medzi vládou USA a fínskou vládou alebo ťažkosti pri lokalizácii Hearta.

Stojí za to dodať, že Heart na webe X pravidelne uverejňuje príspevky, pričom sa odvoláva nielen na situáciu na trhu, ale aj na prebiehajúce konania v jeho prípade. Tvorca HEX-u dlho tajil, kde sa nachádza. Zaujímavé je, že keď sa Heart objavil vo filme o HEX-e, veľmi túžil po tom, aby umiestnenie svojho domu nezistili diváci ani režiséri filmu. Rozhovory sa rozhodol nahrať v podzemnom bunkri špeciálne vybranom pre túto príležitosť. Samozrejme, že aj umiestnenie bunkra je utajené.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár