Nový generálny riaditeľ YouTube podporuje NFT a Web3

V štruktúrach spoločnosti YouTube došlo nedávno k významnej zmene. Susan Wojcicki sa po takmer desaťročnom pôsobení na pozícii generálnej riaditeľky rozhodla odstúpiť. Jej funkciu prevezme Neal Mohan, ktorý je známy svojím priateľským postojom k Web3 a NFT. Čo to znamená pre tieto odvetvia?

od Martin Tkáč

Newsletter news

Nový generálny riaditeľ YouTube vidí potenciál vo Web3 a NFT

V spoločnosti YouTube, ktorá patrí spoločnosti Google, dochádza k zmenám v štruktúrach predstavenstva. Tento týždeň sme dostali správu, že Susan Wojcicki sa rozhodla odstúpiť z funkcie generálnej riaditeľky z osobných dôvodov. Na jej miesto bol vymenovaný Neal Mohan. Nový generálny riaditeľ YouTube je zástancom technológie Web3 a NFT.

Predtým bol Mohan produktovým riaditeľom spoločnosti. Bol tiež jedným z ľudí zodpovedných za odstránenie tlačidla „Dislike“ zo služby, ktoré svojho času vyvolalo v internetovej komunite značné kontroverzie. Je tiež jedným z tvorcov takzvanej funkcie „shorts“, čo je funkcia na generovanie úryvkov z videí nahraných do služby. Vytvorenie tejto funkcie bolo reakciou na vznik konkurenčnej služby TikTok.

Na Web3 Neal Mohan minulý rok oznámil plány na integráciu viacerých nových funkcií, ako je napríklad tokenizácia zverejneného obsahu do podoby NFT alebo zažívanie nového obsahu prostredníctvom Metaverse. Opakovane zdôrazňoval, že nevymeniteľné tokeny môžu tvorcom poskytnúť nové riešenia na interakciu s ich publikom a generovanie dodatočných príjmov.

„Web3 tiež otvára nové možnosti pre tvorcov. Veríme, že nové technológie, ako je blockchain a NFT, môžu tvorcom umožniť budovať hlbšie vzťahy s fanúšikmi. Spoločne budú môcť spolupracovať na nových projektoch a zarábať peniaze spôsobmi, ktoré predtým neboli možné,“ sprostredkované v príspevku na blogu z 10. februára 2022.

Napriek početným oznámeniam sa plány na zavedenie služby Web3 zatiaľ nepodarilo zrealizovať. Ustanovenie Mohana do čela spoločnosti by však mohlo urýchliť prijatie NFT a integráciu YouTube s internetom novej generácie.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár