Riaditeľ Revolutu opúšťa spoločnosť a rozbieha svoj vlastný kryptomenový start-up

od Simona

Alan Chang, Revolut Revenue Director, opúšťa britský fintech a plánuje vytvoriť svoj vlastný kryptomenový start-up. Na tento účel plánuje získať finančné prostriedky v hodnote miliónov dolárov.

100 miliónov dolárov na financovanie nového projektu kryptomien

Očakáva sa, že Chang opustí Revolut po takmer siedmich rokoch ako jeden z riaditeľov spoločnosti, uvádza Bloomberg. Nastúpil k nej v roku 2015 ako piaty zamestnanec.

A hoci z Revolutu odchádza, jeho plány sú veľmi ambiciózne. Chang má v úmysle vytvoriť svoj vlastný kryptomenový start-up, na vývoj ktorého chce získať 100 miliónov dolárov. Podľa anonymných zdrojov z Bloombergu riaditeľ príjmov investoval aj milióny dolárov z vlastného vrecka.

Chang plánuje vytvoriť nový projekt s bývalým zamestnancom Revolut Charlesom Orrom, ktorý opustil spoločnosť v roku 2020, podľa inej správy Business Insider. Chang opísal iniciatívu ako „kríženec medzi obnoviteľnou energiou a Web3.0.

„Chcem vybudovať najväčšiu ekonomiku na svete v najbližších 10 rokoch. Chcem tiež vyriešiť problém klimatických zmien“.

Bližšie podrobnosti o tomto projekte však zatiaľ riaditeľ neuviedol.

Počet nenulových BTC adries sa blíži k 40 miliónom

Revolut a kryptomeny

Správa o Changovom odchode sa objavila pár mesiacov po tom, čo Revolut oznámil zámer uviesť na trh vlastný token. Tento token by prvýkrát debutoval na európskom trhu a v ďalších lokalitách mimo USA. Táto iniciatíva však najskôr podlieha schváleniu Úradom pre finančné hospodárenie Spojeného kráľovstva FCA.

Fintech spoločnosť so sídlom v Londýne nie je v odvetví kryptomien žiadnym nováčikom. Už v roku 2017 prvýkrát predstavila možnosť obchodovať s bitcoinom a odvtedy pridala aj podporu pre niekoľko desiatok altcoinov.

V apríli 2021 sa na platforme objavilo 11 nových tokenov, vrátane Uniswap UNI, Cardano ADA, Loopring LRC a Synthetic SNX.

Revolut sa tiež stal najhodnotnejšou fintech spoločnosťou v Spojenom kráľovstve po získaní 800 miliónov dolárov v júli 2021 od investorov, ako sú SoftBank a Tiger Global. Nová injekcia finančných prostriedkov zvýšila hodnotu spoločnosti na 33 miliárd dolárov.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár