Revuto ponúka doživotný prístup k Netflixu a Spotify cez NFT

od Martin Tkáč

Revuto, chorvátsky start-up z trhu Web3, ponúka doživotné členstvo v službách Netflix a Spotify. Všetko za pomoci NFT, ktoré práve získava nové uplatnenie na trhu.

NEWSLETTER okrypte.sk
Predplatné Revuto a NFT

V piatok spoločnosť Revuto, poskytovateľ riešení pre predplatné a predaj vstupeniek Web3, oznámila nový model predplatného pre Netflix a Spotify. Dôležité je, že využíva pomerne zaujímavý model založený na NFT.

Spoločnosť Revuto uviedla, že prostredníctvom Revolution NFT ponúkne doživotné digitálne predplatné služieb Netflix a Spotify. Celkom 10 000 používateľov by malo nárok na jedinečný model predplatného.

Dino Ivankovic, vedúci obchodného rozvoja spoločnosti, vysvetlil, ako by sa produkty založené na predplatnom NFT mohli stať novým ekosystémom na trhu. Cointelegraphu povedal, že cieľom start-upu je „poskytnúť väčšiu kontrolu koncovému používateľovi“.

Technológia NFT umožní používateľom speňažiť nevyužité predplatné ich odoslaním alebo predajom vo forme NFT iným, ktorí ich budú používať. Používatelia si ich podľa neho môžu v budúcnosti dokonca požičať.

Tieto upisovacie transakcie NFT môžu byť obchodované aj na burzách kryptomien, čo umožňuje rozvoj sekundárneho trhu pre tento typ transakcií. Keď token zmení majiteľa, digitálna debetná karta starého používateľa sa zruší a nový vlastník dostane novú debetnú kartu.

Revuto plánuje zaviesť viac služieb založených na predplatnom prostredníctvom svojich riešení NFT a ukončiť nechcené poplatky za predplatné.

revuto

NFT dnes a zajtra

Zatiaľ čo trh NFT zaznamenal v posledných mesiacoch neustály pokles objemu obchodov – je to kvôli pokračujúcej medvedej dominancii – v tomto odvetví existuje určitý vývoj, ktorý by mohol podnietiť ďalší boom. Meta, materská spoločnosť Facebooku, nedávno oznámila, že čoskoro predstaví NFT na svojich platformách sociálnych médií.

NFT sa stalo hitom počas boomu v roku 2021. Spočiatku boli spojené so zberateľskými predmetmi, potom s trhom GameFi a metaverznými ekosystémami.

Ovplyvnilo to niekoľko odvetví ako: umenie, hudba, reklama, predaj vstupeniek, nehnuteľnosti a mnohé ďalšie. Teraz, ako môžete vidieť, môžu spôsobiť revolúciu na trhu s vlastníckymi právami na upisovanie.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár