Revolut spúšťa možnosť výberu BTC

od Martin Tkáč

Revolut po zmätočnom oznámení vo svojom blogu kde okrajovo spomenul možnosť výberu BTC do externých peňaženiek, dnes správu konečne potvrdil oficiálne.

Doposiaľ bolo možné kryptomenu nakupovať, predávať alebo držať v aplikácii. Po najnovšej aktualizácii môžu užívatelia ktorí platia mesačný poplatok 12,00 libier presunúť svoju kryptomenu z účtu Revolut do BTC peňaženiek.

Existujú však obmedzenia. Revolut umožňuje výber iba na tri adresy do výšky 1000 GPB (1388 USD) mesačne. Vyberať môžete len Bitcoiny ale postupom času plánuje spoločnosť pridať ďalšie kryptomeny. Otázne je ako sa spoločnosť vysporiada s poplatkami, pri BTC sú aktuálne pomerne vysoké.

Konkurenti Revolutu značne zaostávajú, Robinhood plánuje pridať funkcionalitu v dohľadnej dobe, PayPal možnosťou výberu nedisponuje. Ak chcú byť konkurenciou musia vypočuť hlasy majiteľov BTC ktorí kritizovali, že zabránenie výberom je v rozpore s účelom kryptomeny.

Revolut plánuje ešte pritvrdiť len za minulý mesiac pridal do na svoju platformu 11 coinov, čím sa celkový počet zvýšil na 21.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár