Revolut sa pokúša získať svoj vlastný token

od Martin Tkáč

Podľa Coindesk, ktorý cituje anonymné zdroje, Revolut požaduje súhlas britského regulátora cenných papierov so spustením svojho tokenu na burze. Ak iniciatíva dostane zelenú, spoločnosť ju najskôr uvedie na európsky trh.

Revolut môže vydávať svoj vlastný token

S odkazom na ľudí oboznámených s prípadom CoinDesk oznámil, že Revolut popredná britská neo banka, plánuje vytvoriť svoj vlastný token. Jeden zdroj uvádza, že bude fungovať podobne ako jeho konkurenti Wirex a Nexo. Jeho vytvorenie by však bolo možné iba vtedy, ak by spoločnosť získala regulačný súhlas od britského úradu pre finančné správanie (FCA).

Ak plán skutočne nadobudne účinnosť, spoločnosť Revolut sa najskôr zameria na európsky trh.

Konkurencia je silnejšia

Spoločnosť začala poskytovať služby kryptomeny pred niekoľkými rokmi a svoju ponuku neustále rozširuje. Na svoju platformu nedávno pridalo 11 nových digitálnych aktív, vrátane spoločností Cardano, Uniswap, Yearn Finance a Uma. Celkovo vám Revolut umožňuje nakupovať, predávať a obchodovať s viac ako 50 mincami.

Nie je to však jediný fintech, ktorý svojim klientom poskytuje krypto produkty. Súťaží s takými gigantmi ako PayPal a Robinhood.

PayPal umožnil britským používateľom nakupovať, predávať a uchovávať kryptomeny priamo zo svojich účtov len pred dvoma týždňami. Išlo o prvé rozšírenie platobného systému mimo USA.

Paypal navyše pracuje aj na svojej „super aplikačnej peňaženke“. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti poskytne „dodatočné kryptografické možnosti“, rýchlejší prístup k finančným prostriedkom a úspory s vysokým úrokom.

Dan Schulman tiež uviedol, že projekt je už v záverečnej fáze práce a že čoskoro budú môcť používatelia PayPalu začať využívať ďalšie „krypto príležitosti“. V počiatočnom období prevádzky bude služba bohužiaľ dostupná iba pre používateľov z USA.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár