Revolut prináša platobné karty pre kryptomeny

od Martin Tkáč

Britská neo-banka Revolut predstavila nové karty určené pre nadšencov kryptomeny. Nové karty sa vracajú k často používaným výrokom v komunite kryptomien.

Najnovšia kolekcia obsahuje 3 nové projekty:

Modrá karta so slovom „Veľryba“, ktorá je odkazom na takzvanú trhovú „veľkú rybu“ alebo „veľryby“.
Oranžová karta s nápisom „Wen Lambo“, ktorá je odkazom na často sa opakujúcu frázu na diskusných fórach, twitteri alebo Facebooku: „Kedy je Lambo?“
Sivá karta s nápisom „Wen Moon“, ktorá je priamym odkazom na to, na čo všetci kryptoinvestori čakajú – okamih, kedy trh pôjde „na Mesiac“.

Nové vzory kariet sú k dispozícii všetkým bez ohľadu na typ účtu, ktorý máte (bezplatný alebo prémiový). Používateľ, ktorý chce jedinečnú kartu, musí však zaplatiť niečo viac ako 9,99 GBP.

rúško BITCOIN na našom eSHOPE! (8 eur)

Revolut a kryptomeny

Revolut je centralizovaná neo banka so sídlom v Londýne. Spoločnosť založili v roku 2015 Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko. Ponúka bankové a finančné služby, ako aj vystavenie mnohým aktívam a tovarom. Kryptomeny patria už nejaký čas medzi ponúkané trhy. Web sa chváli tým, že zaviedol možnosť nákupu bitcoinu pred PayPal.

Od zavedenia kryptomien v aplikácii sa spoločnosti Revolut dostalo značnej kritiky zo strany komunity. Argumentoval, že nákup digitálnych aktív týmto spôsobom je zbytočný, pretože používateľ si kúpi iba vystavenie danému majetku. Nebolo možné presunúť ho do externej peňaženky.

Len pred pár dňami spoločnosť tiež oznámila spustenie ďalších ôsmich kryptomien na svojej platforme. Používatelia aplikácií môžu teraz nakupovať a predávať produkty Cosmos, New Kind of Network, Polygon, Algorand, Celo, Brand Protocol, Chainlink a Tello. Zavedením nových tokenov spoločnosť Revolut rozšírila svoju ponuku kryptomien na takmer 30 digitálnych mincí.

V apríli spoločnosť Revolut pridala na platformu 11 nových kryptomien. Medzi nimi sú také skvosty ako: Cardano, Uniswap, Synthetix, Yearn Finance, Uma, Bancor, Filecoin, Numeraire, Loopring, Orchid a The Graph. Ako spoločnosť tvrdila, aprílový zoznam obsahoval niektoré z najhorúcejších tokenov na trhu počas prebiehajúceho boomu.

zdroj: twitter.com, beincrypto.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár