Revolut pridáva Polkadot do svojej ponuky

od Martin Tkáč

Jedna z najslávnejších britských vyzývateľských bánk Revolut pridala do svojej aplikácie kryptomenu Polkadot (DOT). Táto správa bola oznámená prostredníctvom Twitteru 30. júna.

Londýnska fintech spoločnosť tak umožnila 15 miliónom používateľov nakupovať, obchodovať a ukladať DOT prostredníctvom aplikácie.

Polkadot ekosystém si získava čoraz väčšiu popularitu. Niektorí dokonca tvrdia, že projekt je jedným z „zabijakov etherea“. Hlavne kvôli jeho potenciálu vyriešiť problém so škálovateľnosťou a vysokým cenám gas na ETH blockchaine. Navyše, vďaka rozmachu DeFi, sa obslužný token siete DOT stal tento rok tiež jedným z najpopulárnejších digitálnych aktív.

Za zmienku stojí, že ďalšia vyzývateľská banka Current sa tiež nedávno rozhodla predstaviť Polkadot vo svojej ponuke.

Revolut sa snaží reštrukturalizovať svoje podnikanie v reakcii na pandémiu. Spoločnosť odhalila, že jej príjmy boli v minulom roku okolo 39 miliónov libier (54 miliónov dolárov) v digitálnych menách. Spoločnosť Revolut informovala svojich spotrebiteľov, že ako platforma venuje veľkú pozornosť bezpečnosti kryptomien.

Čo sa ešte deje v Revolte?

Aplikácia nedávno umožnila výber bitcoinov do externých peňaženiek. Zatiaľ je táto možnosť bohužiaľ dostupná iba pre prémiových zákazníkov z Veľkej Británie. Zatiaľ tiež nie je presne známe, kedy spoločnosť rozšíri túto funkciu na ďalšie jurisdikcie.

Ako bolo nedávno oznámené, Revolut vytvoril aj špeciálne karty pre kryptomeny. Nové vzorce odkazujú na porekadlá často používané v komunite kryptomien. Najnovšia kolekcia obsahuje 3 nové projekty:

Modrá karta so slovom „Veľryba“, ktorá je odkazom na takzvanú trhovú „veľkú rybu“ alebo „veľryby“.
Oranžová karta s nápisom „Wen Lambo“, ktorá je odkazom na často sa opakujúcu frázu na výveskách, twitteri alebo Facebooku: „Kedy je Lambo?“
Sivá karta s nápisom „Wen Moon“, ktorá je priamym odkazom na to, na čo všetci kryptoinvestori čakajú, okamih, kedy trh pôjde „na Mesiac“.
Obchodovanie s kryptomenami na revolute sa začalo v júli 2017. Len v minulom roku spoločnosť zaznamenala 2,5-násobný nárast kryptoaktivity vo svojej aplikácii.

zdroj: beicrypto.pl, pixabay.com, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár