Revolut môže vytvoriť vlastnú kryptomenovú burzu

od Martin Tkáč

Britská banka Revolut rozširuje svoj záväzok voči digitálnym menám. Spoločnosť oznámila nábor na pozíciu hlavného technológa, ktorý bude zodpovedný za rozvoj kryptomenovej burzy.

Kryptomena od Revolutu

Podľa pracovnej ponuky by úspešný kandidát mal mať aspoň sedemročné skúsenosti s vývojom technológií a vedením veľkých technických tímov. Okrem toho by mal prejaviť „úprimný záujem o kryptomenový priemysel“.

Zatiaľ čo Revolut čoraz viac pridáva kryptomeny na svoju platformu, spoločnosť neposkytla žiadne ďalšie informácie o tom, či bude burza centralizovaná alebo decentralizovaná. Tiež nie je jasné, či bude k dispozícii na natívnej aplikácii alebo na inej platforme.

Náznak týkajúci sa spustenia burzovej platformy sa objavil v septembri po tom, čo spoločnosť oznámila, že plánuje spustiť svoj token. Anonymný zdroj v tom čase naznačil, že Revolut mal v úmysle spustiť akciový token ako BNB od Binance.

Výzva regulačnej kontroly

Oba produkty však budú musieť prejsť kontrolou britských regulátorov. A nielen Briti. Ako sa regulačné prostredie na celom svete vyvíja, Revolut sa bude musieť vyrovnať s nariadeniami v rôznych jurisdikciách.

Revolut už ponúka bankové služby svojim 16 miliónom používateľov prostredníctvom svojej vlajkovej mobilnej aplikácie. Okrem toho umožňuje klientom nakupovať a predávať širokú škálu digitálnych aktív.

Spoločnosť, ktorá nedávno rozšírila svoje pôsobenie do Spojených štátov amerických, spustila aj bezplatné obchodovanie s kryptomenami až do výšky 200 000 dolárov. Týmto spôsobom chce položiť svoje základy na vysoko konkurenčnom trhu.

Personalizované karty od Revolutu

V reakcii na rastúci dopyt po personalizovaných a prispôsobiteľných položkách predstavil Revolut aj nové personalizované karty pre svojich zákazníkov v Taliansku, Spojenom kráľovstve a Švajčiarsku.

Každý zákazník si teraz môže navrhnúť svoju vlastnú kartu a mať jedinú kópiu. Pre zákazníkov verzie Metal je dizajn gravírovaný laserom na kovové karty. Pre všetky ostatné plány Standard, Plus a Premium je dizajn vytlačený.

zdroj: decrypt.co, pexels.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár