Reťazec Ethereum sa rozdelil kvôli chybe

od Martin Tkáč

Chyba v staršej verzii Geth spôsobila rozdelenie hlavnej siete Ethereum. Uzly používajúce starého klienta boli z hlavnej siete vylúčené. Táto situácia môže viesť k zdvojnásobeniu výdavkov a strate finančných prostriedkov ľuďmi, ktorí používajú sieť.

Chyba bola spôsobená kvôli fork Ethereum

Web Go Ethereum tweetoval, že chyba v staršej verzii Geth rozdvojila hlavnú sieť Ethereum. Vyzýva všetky uzly, aby sa okamžite aktualizovali na najnovšiu verziu 1.10.8, ktorá bola oznámená len pred niekoľkými dňami.

Na hlavnej sieti Ethereum došlo k rozdeleniu reťazca. Problém bol vyriešený vo vyššie uvedenom vydaní v1.10.8. Ak ste to ešte neurobili, aktualizujte svoje uzly!

 

Napriek tomu, že väčšina baníkov ťaží v aktuálnej verzii a nehrozí riziko vzniku hard forku, vývojár Ethereum Tim Beiko naznačuje, že spoločnosti Flexpool, BTC.com a Binance ťažili na starej, nezabezpečenej verzii.

Aktualizácia k tomuto: Zdá sa, že 3 fondy ťažia na nesprávnej verzii Geth: @flexpool_io (kto nahlásil problém 🙏), @btccom_official a @binance.

 

Ethereum nie je osamotené: ostatné reťazce môžu byť tiež ohrozené útokom. Medzi nimi sú okrem iných Binance Smart Chain, mnohouholník a DAI. Po Twitteri začala kolovať zvesť, že BSC sa už stala obeťou útočníkov.

 

54% uzlov opustilo sieť

Fork spôsobil odpojenie 54% uzlov od hlavnej siete Ethereum. V čase písania článku sa poplatky za plyn ETH zvýšili na úroveň výrazne nad priemerom.

Vývojári vyzývajú používateľov, aby sa vyhýbali akýmkoľvek transakciám na webe, kým sa situácia nevyrieši. Tiež môže byť múdre vyhnúť sa akýmkoľvek väčším transakciám v príbuzných reťazcoch.

Fork medzi najnovším geth a starším geth na mainnete. Na chvíľu sa držte bokom od vykonávania testov, pokiaľ si nie ste istí, že sa odosielate do najnovšej verzie.

 

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár