Retailoví investori v USA chcú investovať, väčšina však nepôjde do Bitcoinu

od Martin Tkáč

Osem z desiatich amerických retailových investorov má v marci v úmysle investovať do satoshi, ale Bitcoin nie je na prvom mieste v ich zozname.

Bitcoin možno v posledných dňoch zaznamenal návrat, investori však upriamujú pozornosť na Cardano (ADA). To je zistenie prieskumu sentimentu investorov do digitálnych aktív, ktorý uskutočnil krypto trejderi z Voyager Digital.

Prieskum zistil, že 31,8% opýtaných investorov označili za najviac „bullish“ kryptomenu Cardano, oproti 22,2% v prípade Bitcoinu.

Minulý mesiac dosiahlo Cardano historické maximum 1,48 USD a na krátku dobu sa stalo treťou najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie. Tretie a štvrté miesto si rozdelili Ethereum (12,2%) a Polkadot (6,3%).

zdroj: Voyager Digital

„To jasne ukazuje nadšenie našej uživateľskej základne voči kryptomenám z hľadiska investícií a obchodovania,“ uviedol pre Decrypt generálny riaditeľ spoločnosti Voyager Digital.

„Dnes všetci hovoria o Bitcoine, ale vidieť ako Cardano prichádza do povedomia bolo pre nás skutočným prekvapením.“

Podľa Erlicha výsledky prieskumu tiež ukázali, že kryptomeny sa stali skutočne rozmanitým ekosystémom s rastúcim počtom digitálnych aktív, z ktorých si môžu investori vyberať.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár