Rekordné odlivy ETH z búrz

od Martin Tkáč

Za 24 hodín bolo z centralizovaných búrz vybraných viac ako miliarda dolárov v ETH. Je to už druhýkrát v tomto roku, keď sa takýto jav vyskytuje a v takom rozsahu. Naposledy mala taká situácia za následok raketový nárast ceny ETH.

Odliv ETH z búrz

Nedávno sme písali o dobrej situácii ETH. Teraz môžete vidieť aj ďalšie faktory, ktoré by mohli spôsobiť, že cena ETH sa zvýši.

ETH v hodnote viac ako 1 miliardu dolárov bolo odoslaných z centralizovaných búrz do súkromných peňaženiek investorov. Všetko sa to stalo iba za 24 hodín.

Podľa údajov, ktoré zverejnil IntoTheBlock, bolo 16. septembra z centralizovaných búrz vybraných ETH v hodnote až 1,2 miliardy dolárov. Toto je nový rekord v tejto oblasti. Cena kryptomeny stúpla o 60% za 30 dní po tom, čo sa podobný jav stal v apríli tohto roku.

Čistá suma výmenných kurzov $ ETH práve dosiahla nový rekord

Centralizované burzy včera opustilo viac ako 1,2 miliardy dolárov v hodnote ETH

Naposledy, keď CEX zostalo 1 $ + a viac, #Ethereum sa zvýšilo o 60% do 30 dní

Je to tak, že teraz sú základy Etherea oveľa pevnejšie, ako boli túto jar. Aktualizácia London zaviedla mechanizmus v sieti ETH, ktorý mení projekt z inflačného do čiastočne deflačného.

Čo sa deje?

Podľa spoločnosti Ultrasound Money bolo spálených ETH v hodnote viac ako 1,1 miliardy USD len niečo málo cez 4 dni po spustení opravy EIP-1559. To znamená, že na trhu je menej ETH, čo za predpokladu, že dopyt po kryptomene bude minimálne rovnaký alebo dokonca zvýšený sa môže premietnuť do zvýšenia cien.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár