Reklamy Floki zaplavili verejnú dopravu v Londýne

od Martin Tkáč

Môže byť úspešný aj ďalší „psí“ meme coin? Floki, relatívne nová kryptomena pomenovaná po psovi Elona Muska robí všetko pre to, aby sa tak stalo. Marketingový tím tokenu zaplavil celý systém verejnej dopravy v Londýne reklamami.

Marketingová kampaň Floki

Podľa správy Financial Times sa na staniciach londýnskeho metra objavili reklamy s nápisom

„Missed Doge? Get Floki“.

Marketingová kampaň je údajne financovaná „daňou“ za prvých kupujúcich Floki-In.
Táto stratégia bola plánovaná už niekoľko mesiacov, podľa blogového príspevku k projektu zverejneného minulý mesiac. Tím prisľúbil 1,5 milióna dolárov na propagáciu mince, aby sa udržala jej cena.

Najnovšie reklamy hypoteticky zvýšia nadšenie okolo kryptomeny a zároveň jej dodajú auru legitimity. Zdá sa však, že „zákonnosť“ je v rozpore s digitálnym aktívom založeným na psovi.

Každopádne, ziskami, ktoré Floki ponúkal, by nepohrdol žiadny investor. Po tom, čo Musk minulý mesiac na Twitteri predstavil svojho nového miláčika, hodnota projektu sa viac ako zdvojnásobila. V súčasnosti je jej trhová kapitalizácia vyššia ako 500 miliónov dolárov.

Okrem londýnskeho metra sa investori dohodli aj na umiestňovaní reklám na billboardy v Los Angeles, Japonsku, Číne a Rusku. Avšak vzhľadom na nedávnu situáciu v Číne sa tieto snahy môžu v regióne ukázať ako neúspešné.

Čo na to hovoria regulátori?

Reklamy Floki pravdepodobne získajú pozornosť finančných regulátorov. Okrem technických aspektov projektu musia zvážiť, či sa nové kryptomeny a tokeny inzerujú ako cenné papiere alebo ponúkajú možnosti zisku.

Väčšinu reklamy na kryptomeny v Spojenom kráľovstve reguluje Úrad pre štandardy reklamy, nie Úrad pre finančné správanie. To vytvára znepokojujúcu regulačnú medzeru, ktorá umožňuje reklamu digitálnych aktív, ktoré nerešpektujú pravidlá ochrany investorov.

Tento problém už riešili napr. Kanada. Kanadský úrad správcov cenných papierov vydal v septembri jasné pokyny pre inzerciu platforiem obchodovania s kryptomenami. To všetko preto, aby sa predišlo zbytočným súdnym sporom.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár