Regulačné orgány zatvorili banku kritika bitcoinu Petra Schiffa

od Martin Tkáč

Obhajca zlata a kritik prvej kryptomeny Peter Schiff oznámil, že regulačné orgány Portorika zatvorili jeho europacifickú banku. A to aj napriek „žiadnemu dôkazu o trestnom čine“.

Problémy podľa neho súvisia s hodnotou finančného ústavu. Kritik BTC dodal, že účty boli zmrazené a zákazníci mohli prísť o prostriedky:

Po predaji budem vlastniť 4% spoločnosti kupujúcej banku. Regulátori povedali, že nechcú, aby som vlastnil 4 % banky kvôli zlým správam o mne, aj keď z prvej ruky vedeli, že mediálne obvinenia sú nepravdivé.

Povedal tiež, že regulačné orgány voči nemu nikdy nevzniesli námietky, inak by obchod reštrukturalizoval.

Chcel som len odísť. Za posledné dva roky som investoval 7 miliónov dolárov, aby som pokryl svoje prevádzkové straty. Prevádzka malej banky stojí veľa peňazí. Preto som vlastne nikdy nezarábal. Náklady na úpravu sú nehorázne. Vlastnil som 4 % banky, aj keď z prvej ruky viem, že mediálne tvrdenia sú nepravdivé.

Ironicky. Mal by Schiff používať BTC?

Komunita kryptomien na Twitteri označila situáciu za iróniu a vyzvala na „lásku k decentralizácii“. Napríklad Coach K. napísal:

Uvedomte si, že ak by ste mali používať Bitcoin, bolo by to nemožné.

Ďalší používateľ sa opýtal, či teraz Schiff chápe potrebu pôvodu kryptomeny.

Pripomeňme, že v máji Schiff predpovedal, že Bitcoin otestuje úroveň 8 000 dolárov. V júni zase povedal, že dno by mohlo byť až 5 000 USD.

Podľa šéfa Galaxy Digital Mikea Novogratza bude recesia na trhu s kryptomenami trvať približne 18 mesiacov. Odvetvie zaznamená prvé známky oživenia až potom, čo Fed uvoľní svoju menovú politiku.

zdroj: twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár