Regulačné orgány skúmajú rezervy spoločnosti Tether

od Martin Tkáč

Tether sa v poslednom čase dostal pod veľký tlak regulačných orgánov. Regulačné orgány sa pokúšajú zistiť, čo presne tvorí rezervy spoločnosti.

Spoločnosť Tether uviedla, že americké regulačné orgány chcú zistiť, či je každý token Tether skutočne krytý 1 dolárom, ako tvrdí spoločnosť.

Americké regulačné orgány skúmajú Tether

Regulačné orgány skúmajúce Tether vedie Janet Yellenová, americká ministerka financií. Yellen mala predtým niekoľko stretnutí o možných rizikách stablecoinov.

Teraz sa prezidentova pracovná skupina pre finančný trh snaží zistiť, či má Tether skutočne dostatok komerčných papierov na pokrytie stabilných dodávok bitcoinov. Obchodné papiere spravidla predstavujú dlhové nástroje, ktoré spoločnosti vydávajú investorom s cieľom získať krátkodobé finančné prostriedky.

Skupina však týmto tvrdeniam neverí, pretože ich porovnáva s investičným fondom, ktorý by mohol stratiť svojich investorov cez noc. V súčasnej dobe je celkové množstvo USDT v obehu 62 miliárd. Zdá sa teda, že existuje dobrý dôvod na obavy.

Za posledné dva mesiace spoločnosť Tether odhalila zloženie svojich celkových rezerv. Podľa spoločnosti mala viac nástrojov ako len hotovosť alebo peňažné ekvivalenty. Rezervy mali zahŕňať aj dlhopisy, zaistené pôžičky, bitcoiny a obchodné papiere.

Stuart Hoegner, hlavný poradca spoločnosti Tether, odhalil, že spoločnosť plánuje v najbližších mesiacoch vykonať dôkladný audit. Pripomeňme, že spoločnosť Tether doposiaľ nevykonávala tieto činnosti,

19. júla však Yellen požiadala zákonodarcov, aby stanovili pravidlá na reguláciu stablecoinov na finančnom trhu.

Ďalšie výzvy k regulácii kryptomeny

Po výzve na reguláciu stablecoinu dostala Yellen list od senátorky Elizabeth Warrenovej. Senátorka v ňom požiadala, aby Yellen presadila väčšiu reguláciu pre kryptomenový priemysel ako celok.

Počas vypočutia senátneho bankového výboru Warren taktiež urobila negatívne vyhlásenie o odvetví kryptomien. Podľa nej bolo lepšie odovzdať finančné systémy bankám ako baníkom.

Počas pojednávania však partner Andersona Kill Lawa Preston Byrne uviedol, že najstrašnejšie zo všetkého je, že finančný systém má pod kontrolou Elizabeth Warren. Elizabeth je demokratka a od roku 2013 slúži ako senátorka USA.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár