Reddit vám umožní kúpiť ETH. To všetko vďaka spolupráci s FTX

Používatelia Redditu si teraz budú môcť kúpiť ETH priamo z aplikácie platformy sociálnych médií. To všetko vďaka partnerstvu s burzou FTX.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Reddit vám pomôže kúpiť ETH

Nové partnerstvo zahŕňa produkt s názvom FTX Pay, ktorý umožňuje maloobchodníkom akceptovať kryptomeny aj fiaty. V prípade Reddit to znamená, že používatelia nebudú musieť opustiť aplikáciu, aby si kúpili ethereum.

Nový krok je súčasťou širšej snahy platformy prepojiť Reddit s technológiou blockchain. V roku 2020 spoločnosť vytvorila „body komunity“, ktoré dávajú používateľom v dvoch subredditoch možnosť získať odmeny za písanie „kvalitných príspevkov a komentárov“.

Body určujú reputáciu používateľa a zobrazujú sa vedľa jeho prezývky. Môžu byť použité ako súčasť subredditov, aby poskytli používateľom s väčším počtom bodov väčší vplyv na to, ako je skupina riadená, alebo aby im pomohli získať odmeny. Komunitné body existujú, čo sa oplatí pridať v blockchaine a sú plne vo vlastníctve používateľov.

Nové partnerstvo s FTX signalizuje, že Reddit chce, aby boli komunitné body dostupnejšie. Používanie sociálnych bodov znamená uskutočnenie transakcie na blockchaine, čo od používateľov vyžaduje, aby vydali kryptomeny, v tomto prípade ETH, zaplatili sieťové poplatky a overili transakciu.

Reddit neoznámil, kedy rozšíri svoj program Social Points nad rámec dvoch subredditov, na ktorých túto funkciu testuje, ale partnerstvo FTX ukazuje, že spoločnosť to myslí s vývojom projektu vážne. To môže byť prospešné pre Reddit, ale aj pre samotnú burzu.

„Reddit má viac ako 400 miliónov (mesačne) aktívnych používateľov, čo z neho robí jednu z najväčších spotrebiteľských iniciatív na Web3. Navyše sme vždy nadšení z blockchainových aplikácií s hlboko zabudovaným nástrojom, ako sú komunitné body. Používatelia komunity Reddit budú môcť byť výkonnejší a otvorenejší,“ napísala Amy Wu, šéfka FTX Ventures, e-mailom médiám.

ethereum

Používatelia Redditu chcú kryptomeny

Dôsledky rozšírenia programu Social Points pre aktívnych používateľov Redditu, ktorých počet bol podľa Wall Street Journal v roku 2020 52 miliónov, by mohli znamenať zmenu v kryptomenovom priemysle. Reddit hovorí, že kryptomeny boli najhorúcejšou témou na portáli v roku 2021, čo znamená, že používatelia platformy sa už o túto technológiu veľmi zaujímajú.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár