Reddit testuje NFT v profilových obrázkoch

Reddit testuje NFT v profilových obrázkoch

NFT priťahuje čoraz viac subjektov z rôznych odvetví. Ďalšou spoločnosťou, ktorá sa k tomuto trendu pridala, je Reddit. Platforma sociálnych médií momentálne testuje funkciu, ktorá používateľom umožní nastaviť si NFT ako svoj profilový obrázok.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Zdá sa, že Reddit sa inšpiroval Twitterom. Ako sme informovali na našej webovej stránke, platforma, ktorú kedysi prevádzkoval Jack Dorsey, spustila pred necelým týždňom veľmi podobnú funkciu.

#Reddit pracuje aj na profilových obrázkoch #NFT! pic.twitter.com/l2cqfSuIbK

Profilový obrázok ako NFT

O novej funkcii zatiaľ veľa nevieme. Reddit len ​​uviedol, že tento konkrétny test je „vo veľmi skorom štádiu a nebol verejne dostupný používateľom na stránke“.

Hovorca spoločnosti Tim Rathschmidt uviedol, že ide o malý interný test a rozhodnutie o jeho úplnej implementácii ešte nebolo prijaté.

Neustále hľadáme spôsoby, ako poskytnúť používateľom a komunite na Reddite hodnotu. Momentálne testujeme možnosť použiť NFT ako profilové obrázky (avatarov) a overiť vlastníctvo.

Toto nie je prvýkrát, čo platforma sociálnych médií prišla do kontaktu s NFT. Pred časom vydala vlastnú kolekciu Snoos, ktorá mala rozporuplné ohlasy. Mnoho používateľov platformy má rozhodne proti kryptomenám postoj. Nezdržali sa teda negatívnych komentárov.

Reddit má tiež testovaciu kolekciu Alien NFT na OpenSea. Zatiaľ však nie je na predaj.

Reddit nie je jedinou sociálnou platformou, ktorá vstupuje do sveta nevymeniteľných tokenov. Ako sme informovali pred dvoma dňami, prvé kroky v tomto sektore robí aj YouTube. Generálna riaditeľka platformy Susan Wojcicki v otvorenom liste z 25. januára uviedla, že spoločnosť sa „zameriava na rozširovanie ekosystému YouTube, aby pomohla tvorcom využívať nové technológie vrátane vecí ako NFT“.

Ekosystém NFT rastie napriek poklesu trhu

Napriek 25% kolapsu na trhu s kryptomenami v tomto roku, NFT naberajú na sile. Analytická platforma Nonfungible uvádza, že týždenné sekundárne tržby boli na úrovni 608 miliónov dolárov. Toto číslo je dvakrát vyššie ako v poslednom decembrovom týždni.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár